prognoza pogody burze. Pixabay.com/livinglifeinthelouŹródło: Pixabay.com/livinglifeinthelou
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 5 Września 2020

Nie dajcie się oszukać. Zrobi się naprawdę niebezpiecznie, wszyscy powinni być przygotowani

Prognoza pogody na sobotę, 5 września może okazać się dużym zaskoczeniem. Po chłodnym poranku w wielu częściach kraju nadeszło ciepłe, słoneczne popołudnie. Jak się jednak niestety okazuje, wieczorem powinniśmy być przygotowani na zmiany pogodowe, które mogą zrujnować plany wielu wypoczywających.

Prognoza pogody w ostatnich dniach przynosiła wiele rozczarowań. W dużej części kraju było bowiem naprawdę chłodno, deszczowo i wietrznie. Dopiero nadejście weekendu przyniosło nadzieję na poprawę sytuacji. Ci, którzy liczyli na aktywny wypoczynek i cieszenie się ostatnimi urokami tegorocznego lata, mogą być jednak poważnie zawiedzeni tym, co w rzeczywistości nas czeka.

Jarosław Kaczyński znów przesadził? Komplementy i pochlebstwa: Jarosław Kaczyński znów przesadził? Komplementy i pochlebstwa: "Trzeba się w pas kłaniać ojcu Rydzykowi"Czytaj dalej

Prognoza pogody nie zapowiada wiele dobrego

"IMGW-PIB wydało ostrzeżenia meteorologiczne na burze z gradem 1 stopnia dla woj. podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, opolskiego i części woj. dolnośląskiego, warmińsko - mazurskiego. W burzach prognozowane są opady do 30 mm, ale groźniejsze będą porywy miejscami do 90 km/h + grad", poinformowano na oficjalnym profilu na Twitterze Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Zaznaczono także, że temperatura będzie wahała się od 16 stopni Celsjusza na północy do aż 28 stopni Celsjusza na południu. Opadów deszczu powinni jednak spodziewać się mieszkańcy znacznej większości terytorium Polski.

Może masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeMoże masz podobną monetę? Możesz być milionerem, chodzi o nominał 5 zł, niezwykłeCzytaj dalej

Przed nadchodzącymi anomaliami ostrzegli także Polscy Łowcy Burz. "W sobotę przez nasz kraj będzie przechodzić chłodny front atmosferyczny. 1. stopień zagrożenia wydano w pasie od południowo-zachodniej części kraju, przez centrum po północny-wschód Polski. Najsilniejszym burzom, które mogą rozwinąć się na tym obszarze, mogą towarzyszyć silne porywy wiatru do 60-70 km/h (punktowo do 90-100 km/h), intensywne opady deszczu do 25-35 mm/h, oraz opady gradu, w przypadku superkomórek burzowych punktowo do 2-3,5 cm średnicy", poinformowali za pośrednictwem Facebooka.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
2. Najlepsza w sezonie grzybowym borowikowa z 1 niezastąpionym dodatkiem. Aromatyczna zupa nie ma porównania z innymi

Wszyscy, którzy liczyli na to, że dobra, słoneczna pogoda utrzyma się do wieczora, mogą być więc dziś naprawdę zawiedzeni. Wszyscy powinni jednocześnie przygotować się na nadejście burz z gradem oraz porywistego wiatru. Jak informuje IMGW, pierwszy stopień ostrzeżenia oznacza bowiem, że sytuacja pogodowa może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia. Istnieje także prawdopodobieństwo dużych zniszczeń, dlatego też lepiej przygotować swoje tarasy i ogródki na nadejście dzisiejszych opadów. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest jasna zapowiedź rządu. Tysiące Polaków może spodziewać się utraty pracy
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. Podobnej manipulacji jeszcze nie było. TVP Info przebiło wszystko, co pokazano do tej pory
  4. Policjanci przybyli na miejsce w ostatniej chwili. Następnych godzin malutki kot mógł już nie przeżyć
  5. Awantura w Sejmie. Poseł zupełnie się zapomniał, padło obraźliwe słowo
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: Twitter / Facebook / naTemat