Prognoza pogody zapowiada znaczne ocieplenie!. WTV.plŹródło: WTV.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 3 Grudnia 2020

Fantastyczne wieści przed weekendem. Prognozy napawają optymizmem, eksperci przekazali

Najnowsza prognoza pogody może napawać optymizmem. Wrócą do nas ciepłe prądy powietrza - w weekend temperatura będzie sięgać nawet 10 stopni Celsjusza! Niestety, nie oznacza to, że nad naszymi głowami znów zaświeci słońce. Jak zachowają się fronty, które płyną w naszą stronę znad Rosji i Wysp Owczych?

  • Nad Polskę zmierza niż znad Wysp Owczych, który niesie ze sobą chmury, ale też cieplejsze powietrze.
  • Temperatura w weekend może sięgać nawet 10 stopni Celsjusza.
  • Trzeba się będzie uzbroić jednak cierpliwość - czwartkowa noc może być wyjątkowo chłodna.
  • Synoptycy zapowiadają, że w święta możemy nawet spodziewać się lekkich opadów śniegu.

Czy to oznacza, że wraca do nas przyjemna, jesienna aura?

Ogromne pieniądze popłyną do Tadeusza Rydzyka. Polacy w coraz gorszej sytuacji, jego fundacja dostanie prawie 2 mlnOgromne pieniądze popłyną do Tadeusza Rydzyka. Polacy w coraz gorszej sytuacji, jego fundacja dostanie prawie 2 mlnCzytaj dalej

Prognoza pogody na czwartek może jeszcze nie zadowalać

Jeszcze nie tak dawno synoptycy wieszczyli powrót zimy i białe święta, a już w weekend sytuacja całkowicie się odmieni. Po mrozach sięgających -16 stopni Celsjusza w powiatach położonych w górach, nadchodzi całkowita pogodowa wolta.

Wcześniejszy wyż znad Rosji, który przyniósł dziś na naszym niebie kłębiaste obłoki i słońce, powoli odchodzi, a zastąpi go płynący z północnego-zachodu niż znad Wysp Owczych. Niże - oprócz niesienia wyższej temperatury - są również przyczyną, dla której na niebie wykwitają potężne, ciemne chmury zasłaniające całe niebo.

W związku z tym pojawią się również opady - zarówno deszczu jak i śniegu w chłodniejszych miejscach na terenie kraju. W niektórych rejonach pojawi się również marznący deszcz, który może być niezwykle niebezpieczny dla kierowców. Zmrożona woda może tworzyć na jezdni cienką, niewidoczną warstwę lodu i prowadzić do ryzyka związanego z problemami z hamowaniem i przyczepnością. 

Dzisiejsza noc będzie jeszcze mroźna - temperatura będzie wynosiła od -2 do -5 stopni, a w górach może dobijać nawet do -10 stopni Celsjusza

Czy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzy nadchodzi prawdziwa rewolucja w emeryturach? Niektórzy musieliby oddawać duże kwoty do ZUSCzytaj dalej

Weekend z dużym ociepleniem

Ze względu na dużą zmianę pogody, która nastąpi w piątek, do gry wróci wiatr. Jego porywiste podmuchy mogą dać się we znaki w szczególności mieszkańcom zachodniej części Polski. W górach można za to spodziewać się halnego - warto pochować lotne rzeczy ze swoich ogródków i sprzed domów.

Od południa powoli przyjdzie ciepłe, śródziemnomorskie powietrze, które rozpieści nas weekendowymi temperaturami. Termometry pokażą temperatury jedynie plusowe, od 2-3 stopni na wschodzie, do 5-7 stopni na zachodzie

W niektórych miejscach, w najcieplejszej, popołudniowej części dnia będzie można poczuć temperaturę wynoszącą nawet 10 stopni! Warto wrócić więc do jesiennych płaszczy i w weekend wybrać się na spacer. To może być jedna z ostatnich okazji w tym roku.

Agata Duda przerwała medialne milczenie. Do sieci trafiło nagranie, podobna sytuacja nie zdarza się częstoAgata Duda przerwała medialne milczenie. Do sieci trafiło nagranie, podobna sytuacja nie zdarza się częstoCzytaj dalej

Czy zobaczymy śnieg na święta?

Według prognoz długoterminowych śnieg na święta jest możliwy - należy jednak pamiętać, że przez większość grudnia będą nam już najpewniej towarzyszyły temperatury powyżej zera, co oznacza, że spadające płatki śniegu mogą szybko topić się po kontakcie z ziemią. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

W Warszawie na czas wigilii i Bożego Narodzenia zapowiadane są 4 stopnie na plusie i mieszane opady deszczu ze śniegiem. Może sytuacja zmieni się jednak do czasu świętowania?

źródło: [wiadomosci.gazeta.pl][pogoda.interia.pl]

Zobacz także w naszych serwisach: