prognoza pogody. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 3 Lipca 2020

Specjalne ostrzeżenia, dotyczą trzech województw. IMGW wydało alarmy, "gwałtowny wzrost stanu wody"

Prognoza pogody na najbliższe dni wywołała reakcję IMGW. Instytut opublikował ostrzeżenia przed powodziami. W niektórych rejonach wprowadzono nawet 2 stopień alarmowy.

Ostrzeżenia 1. i 2. stopnia obowiązują od 3 lipca. Zostaną wydane dla województw małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. Zdaniem instytutu możliwe są nagłe wezbrania wody.

Mężczyzna wpadł w szał, wykrzykiwał skandaliczne, homofobiczne hasła. Nawoływał do krzywdzenia osób LGBT, wszystko się nagrałoMężczyzna wpadł w szał, wykrzykiwał skandaliczne, homofobiczne hasła. Nawoływał do krzywdzenia osób LGBT, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Prognoza pogody. Co oznaczają ostrzeżenia?

Stopień 1. oznacza zagrożenie umiarkowane - stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie poniżej stanów ostrzegawczych, przy czym przewidywany jest gwałtowny wzrost stanu wody. Zostały wydane dla całego województwa lubelskiego oraz podkarpackiego a także części województwa małopolskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Profesor Krzysztof Simon nie wytrzymał słów premiera. Nie krył oburzenia, "to absurd absolutny"
2. Pilny apel Ministerstwa do Polaków. Chodzi o wczasy tysięcy ludzi

Stopień 2. oznacza zagrożenie duże - stany wody (obserwowane lub prognozowane) układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, lecz poniżej stanów alarmowych. Poziom ten obowiązuje w południowej części województwa małopolskiego w zlewniach Czarnej Orawy, Dunajca oraz Popradu.

To nie jedyne ostrzeżenie, jakie wydało ostatnio IMGW. Niektóre rejony Polski nadal zmagają się z suszą hydrologiczną. Najbardziej poszkodowane są województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wycofuje się z jednej z głównym obietnic? Media dotarły do nowych danych rządzących
  2. Jasnowidz Jackowski znowu ostrzega. Niepokojąca wizja. Zacznie się niedługo
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ocieplenie klimatu nie na całym świecie? Jest jedno miejsce, które się ochładza

Źródło: IMGW

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News