Prognoza pogody zapowiada okropne mrozy! Warto się przygotować.. WTV.plŹródło: WTV.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 2 Grudnia 2020

IMGW wydał nowe ostrzeżenia. Trzeba się przygotować

Prognoza pogody zapowiada w najbliższych dniach ostre mrozy. IMGW ostrzega, że sytuacja może zagrażać kierowcom. Ostrzeżenia wydano dla konkretnych powiatów. Trzeba się mocno przygotować, bo zima wkrótce nie na żarty może nas zaskoczyć.

  • IMGW ostrzega - nadchodzą ostre mrozy! Wydało ostrzeżenia dla aż dziewięciu powiatów.
  • Mroźne temperatury będą sięgać nawet -16 stopni.
  • Warto przygotować się na ten czas i uważać na drogach, a także pamiętać o tych, którzy nie mają gdzie ukryć się przed pogodą. 

Takich mrozów w tym roku jeszcze nie było, mając na myśli także zimę, która minęła w marcu. 

Rossmann to nie tylko kosmetyki. Specjalna propozycja tuż przed Bożym Narodzeniem, jest w czym wybieraćRossmann to nie tylko kosmetyki. Specjalna propozycja tuż przed Bożym Narodzeniem, jest w czym wybieraćCzytaj dalej

Prognoza pogody na najbliższe dni ostrzega przed mrozami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla aż 9 powiatów w związku ze zbliżającymi się do Polski straszliwymi mrozami. W ciągu ostatnich zim jedynie w pojedynczych przypadkach można było zetknąć się z tak niska temperaturą, która w powiązaniu z wysoką wilgotnością w powietrzu może bardzo dawać się we znaki. 

Termometry w niektórych rejonach dzisiejszej nocy mogą pokazywać nawet 16 stopni poniżej zera! Dotyczy to w szczególności rejonów podgórskich, gdzie należy przygotować się nie tyle na atak białej zimy, ale właśnie na okropnie niskie temperatury. 

- Dzisiejszej nocy ponownie silny mróz na południu Polski. W rejonach podgórskich Bieszczadów i Beskidu Niskiego oraz na Podhalu temperatura powietrza może spaść lokalnie do -16 st, -14 st. Będzie to ostatnia tak mroźna noc w najbliższych dniach - zapowiedziało IMGW. 

To oznacza, że o ile niskie temperatury z dużą mocą dotkną mieszkańców południowej Polski, o tyle taki stan nie będzie trwał długo i będzie to najzimniejsza noc w najbliższym czasie. Nie oznacza to jednak, że podobne wypadki nie przytrafią się ponownie jeszcze tej zimy. 

Fantastyczne wieści, niesamowita radość Tomasza Komendy. Jego rodzina się powiększyła, jest pierwsze zdjęcieFantastyczne wieści, niesamowita radość Tomasza Komendy. Jego rodzina się powiększyła, jest pierwsze zdjęcieCzytaj dalej

Ostrzeżenie dla 9 powiatów. Warto uważać na drodze

Ostrzeżenie wydane przez IMGW dotyczy 9 podgórskich powiatów, czyli: tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego

Należy zwrócić uwagę, że mrozy mogą oznaczać problemy na drogach - zaleca się ostrożną jazdę, bo przy dużej wilgotności może się okazać, że w niektórych miejscach wystąpi gołoledź. Należy też uważać na starsze silniki aut, które źle znoszą podobną pogodę. 

Jednak nie tylko o maszyny należy się martwić. Warto w taką noc zaopiekować się dodatkowo naszymi zwierzętami i w miarę możliwości ukryć je w ciepłym miejscu - tak duże mrozy dla wielu mogą być śmiertelne. 

Podobnie sprawa wygląda z ludźmi - o ile noclegownie będą otwarte, o tyle możemy usłyszeć o wielu przypadkach zamarznięć związanych ze spadającą temperaturą i jeśli widzimy lub wiemy, że ktoś pozostał na noc poza domem, warto zgłosić to policji lub straży miejskiej. Można uratować czyjeś życie

Nawet 200 zł od Millennium na zakupy. Fantastyczna akcja, na propozycjach banku skorzystają już nie tylko klienciNawet 200 zł od Millennium na zakupy. Fantastyczna akcja, na propozycjach banku skorzystają już nie tylko klienciCzytaj dalej

W innych częściach kraju spokojniej

W innych częściach kraju prognozuje się możliwe przelotne opady śniegu, słaby i umiarkowany wiatr południowo-wschodni oraz temperatury wynoszące w za dnia od -6 do -3 stopni Celsjusza. Nad morzem temperatura będzie osiągała nawet -1 stopień. 

Teksty wybrane dla Ciebie:

Warto zaopatrzyć się już w czapki i ciepłe kurtki. Możliwe, że szykują nam się też pierwsze od jakiegoś czasu białe święta.

źródło: [rmf.fm]

Zobacz także w naszych serwisach: