Proboszcz nie lubi skąpstwa. Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 31 Grudnia 2019

Miejscowy proboszcz bez skrupułów rozlicza wiernych. Wyliczył nawet procent ich ofiarności

Proboszcz kościoła w Psarach ogłosił niedawno zbiórkę na nowe drzwi na plebanię. Całej sumy nie udało się zebrać. Ksiądz dał wówczas prawdziwy pokaz klasy.

Ksiądz o jakże znamiennym nazwisku Ograbisz postanowił zebrać pieniądze na nowe drzwi do parafii. O pomoc, rzecz jasna, poprosił wiernych. Nowe drzwi miały kosztować – bagatelka – 29 650,00 zł. Niestety, udało się zebrać jedynie 10 725 zł, co, jak szybko wyliczył ksiądz Ograbisz, daje jedynie "36% ofiarności". Jak podaje iturek.net, proboszcz podziękował parafianom w niecodzienny sposób.

Ciemna strona kardynała Dziwisza. Będzie musiał tłumaczyć się z przeszłościCiemna strona kardynała Dziwisza. Będzie musiał tłumaczyć się z przeszłościCzytaj dalej

Proboszcz: kpina i szydera z księdza

W przykościelnej gablocie wywieszono piękne podziękowania dla najbardziej ofiarnych wiernych. Pod hasłem "Wielki Szacun, Podziękowanie i Ukłon" i zostały wymienione ulice, których mieszkańcy byli najbardziej szczodrzy. Wśród nich mieszkańcy ul. Wiśniowej, ul. Komunalnej, ul. Sportowej, Olszówki (działek), ul. Słonecznej oraz Gajówki oraz wszyscy ci, „którzy złożyli ofiarę 50 zł”. W nawiasach widzimy oczywiści wyliczony procent ofiarności. Liderzy osiągnęli aż 92%.

Druga grupa to "KPINA i SZYDERA z Ks. Proboszcza". Tworzą ją ludzie, którzy zawiedli księdza Ograbisza, nie wpłacając wystarczającej ilości pieniędzy.

Cytowany przez iturek.net ksiądz tak tłumaczy całą sprawę:

– Zrobiłem to bo tak mi serce dyktowało. To była też potrzeba parafian. Parafia jest bogata i stać aby dać po 50 zł na ten cel. To była ewidentnie kpina. Ja nie robię tego dla siebie tylko dla parafii. Mogę jutro umrzeć, a drzwi pozostaną.

Według zaleceń księdza proboszcza wszyscy "SKĄPCY I KPIARZE" powinni zapoznać się z rozdziałem 12 Ewangelii wg św. Łukasza. Oto on:

"Lecz Bóg rzekł do niego: »Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?«"

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać

3. Pojechał do rodziny chłopaka na święta. Został zlinczowany

4. Złe wieści dla seniorów. Darmowe leki bez dofinansowania

5. Marta Kaczyńska dba o prywatność. Jej córka opublikowała zdjęcie, podobna do mamy?

6. Nie żyje gwiazdor "M jak miłość", "Klanu", "Ekstradycji" i innych największych hitów. Smutna wiadomość obiegła media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News