Ksiądz chce wyciąć znajdujący się przy parafii drzewa. https://www.pxfuel.com/en/free-photo-iclyzŹródło: https://www.pxfuel.com/en/free-photo-iclyz
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 15 Stycznia 2020

Proboszcz chce wyciąć wszystkie drzewa wokół plebanii. Powód zwala z nóg

Proboszcz poznańskiej parafii dołączył się do wniosku 60 mieszkańców osiedla Kosmonautów, którzy chcą wycięcia dziewięciu rosnących obok plebanii drzew. Ich zdaniem drzewa "stwarzają utrudnienia dla przechodzących ludzi".

O sprawie informuje Onet. Wniosek dotyczący wycinki wspomnianych drzew wpłynął już do administracji osiedla. – Podpisało się pod nim 60 mieszkańców. W piśmie możemy przeczytać, że w tym miejscu dochodzi do zdarzeń takich jak upadki, połamania kończyn. Wywiesiliśmy na terenie osiedla komunikaty o planach wycinki drzew – powiedział dziennikarzom Onetu Andrzej Bobak, kierownik osiedla Kosmonautów.

Jak stwierdzono we wniosku, drzewa "stwarzają utrudnienia dla przechodzących ludzi". Do wniosku dołącza się również proboszcz parafii pw. Aniołów Stróżów, nieopodal której stoją wspomniane drzewa.

Duchowny przeprasza za kontrowersyjny wpis. Duchowny przeprasza za kontrowersyjny wpis. "Nikomu nie życzyłem śmierci"Czytaj dalej

Proboszcz: przeszkadzają, kiedy jest procesja w Boże Ciało

– Parafianie wystąpili z wnioskiem, bo te drzewa przeszkadzają. Kiedy jest procesja w Boże Ciało, czy jak idziemy z okazji Wigilii Paschalnej. Żeby z chodnika drzewa wyrastały, no kto to widział – narzekał ksiądz Witold Parecki w rozmowie z lokalną stacją WTK. Podkreśla, że z powodu wspomnianych drzew wiele osób przewróciło się, łamiąc żebra czy rękę. Jak podaje onet.pl, proboszcz zwrócił też uwagę na fakt, że trzy z wspomnianych drzew rosną w pobliżu należącego do plebanii garażu.

Do administracji osiedla wpłynęło już ponad 200 głosów sprzeciwu wobec planowanej wycinki. Jak podaje Onet, mieszkańcy organizują się na specjalnej grupie w mediach społecznościowych. W skierowanym do administracji osiedla piśmie piszą, że drzewa są w dobrym stanie. "Absolutnie nie utrudniają przemieszczania się po chodniku, między nimi są spore odległości. Nie naruszają struktury kostki brukowej chodnika, a co więcej, dają chłód w coraz bardziej upalne lata", twierdzą przeciwnicy wycinki drzew.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Wyższe emerytury dla kobiet już pewne. Jedna grupa zawodowa może przygotować się na spore podwyżki

2. Najlepsze powitanie na lotnisku na świecie. Wnuczkowie wymyślili dla babci coś niesamowitego [FILM]

3. Jurek Owsiak nie odpuszcza dziennikarzom TVP. Spotkają się w sądzie

4. Arcybiskup Stanisław Gądecki ratuje pedofila. Ksiądz usunięty z kapłaństwa znów w kurii

5. Porównano kwotę, jaką WOŚP zebrało przez 28 lat z pieniędzmi od rządu dla TVP. Robi się słabo

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom