Zdjęcie Donalda Tuska z okresu PRL. Instagram/donaldtuskŹródło: Instagram/donaldtusk
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 23 Grudnia 2020

Poznajecie parę ze zdjęcia? Jest na nim jeden z najważniejszych, polskich polityków

Nietrudno zapomnieć o tym, jak ewoluowała poglądy i przynależność partyjna polityków, którzy pierwsze kroki w swojej dziedzinie stawiali jeszcze za czasów PRL. Jeszcze trudniej przypomnieć sobie, jak zmieniała się ich aparycja. Za doskonały przykład posłużyć tutaj może zdjęcie niezwykle popularnej dziś pary, uchwycone w 1978 roku.

 - To był deszczowy dzień 1978 roku. Ślub odbył się w Gdańsku, a wesele w Gdyni, żeby nikt nie czuł się gorszy. Mieliśmy po 21 lat, byliśmy studentami bez grosza przy duszy, bez mieszkania, ale za to z marzeniami, z których dwa najważniejsze, czyli Michał i Kasia, spełniły się już po kilku latach. Od tego czasu świat wokół nas zmienił się kompletnie, minęły - mogłoby się zdawać - całe epoki, a ja mam wciąż wrażenie, że to było wczoraj - czytamy w opisie zdjęcia, zamieszczonego na Instagramie.

Czy po tej wskazówce domyślacie się już, o kim mowa?

Magda Gessler dodaje do sałatki jarzynowej jeden wyjątkowy składnik, który każdy z nas ma w domu. Przepis restauratorkiMagda Gessler dodaje do sałatki jarzynowej jeden wyjątkowy składnik, który każdy z nas ma w domu. Przepis restauratorkiCzytaj dalej

Donald Tusk i jego żona na zdjęciu z czasów PRL wyglądają zupełnie inaczej

W latach 70 nazwisko Tusk przywoływało jakiekolwiek skojarzenia tylko wśród studentów z roku przyszłego, polskiego premiera i przewodniczącego Rady Europejskiej. Właśnie wówczas, dwudziestoparoletni Donald podejmował pierwsze działania opozycyjne.

Na głębokie, polityczne wody Tusk wypłynął znacznie później. Jako poseł zasiadał już w I kadencji Sejmu, przewodniczącym Unii Wolności, z której następnie wyrosła Platforma Obywatelska, został w 1994 roku.

Z Małgorzatą Tusk, z domu Sochacką ożenił się w 1978 roku. Para doczekała się dwójki dzieci - Michała i Kasi. Córka pary jest dziś znaną blogerką modową.

Opublikowane przez Donalda Tuska zdjęcie na jego oficjalnym profilu na Instagramie, spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem. Internauci nie kryli wzruszenia fotografiami.

"Wszystkiego dobrego wspaniałych następnych lat wspólnie spędzonych", "Pan jest tak pięknie po prostu człowiekiem..... życze Panu i zonie, na wszystkie kolejne lata zwykłego ludzkiego szczęścia" - czytamy w komentarzach.

Pamiętacie Donalda Tuska w takim wydaniu?

Artykuły polecane przez redakcję WTV: