PRL. Kadr z ,,Wakacji z duchami"
Źródło: Kadr z ,,Wakacji z duchami"
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 12 Lutego 2020

Był dziecięcą gwiazdą PRL-u, zmarł jako bezdomny. Widok jego grobu chwyta za serce

PRL to czas, w którym Edward Dymek był wielką gwiazdą. Niestety w życiu dorosłym zmagał się z uzależnieniem alkoholowym, biedą i głodem. Zmarł zapomniany, choć był uwielbiany.

Edwarda Dymka zauważył reżyser Janusz Nasfeter, podobnie jak Henryka Gołębiewskiego, Filipa Łobodzińskiego i Romana Mosiora. Było w nim coś intrygującego i energetycznego. Jako chłopiec wyróżniał się na tle innych dzieci i właśnie, dzięki temu wystąpił w dramacie ,,„Abel, twój brat”, czy ,,Wakacje z duchami” i „Podróż za jeden uśmiech”.

Mama zabiła swoje nowo narodzone dzieci, a potem chciała skończyć ze sobą. Dramat w BydgoszczyMama zabiła swoje nowo narodzone dzieci, a potem chciała skończyć ze sobą. Dramat w BydgoszczyCzytaj dalej

PRL należał do niego, zmarł zapomniany

Edward Dymek mimo zdolności artystycznych, nie wytrzymał presji i ciężaru sławy. Podobnie, jak jego kolega po fachu Henryk Gołębiewski. Młody aktor bardzo szybko wciągnął się w alkoholizm i już nigdy nie wyszedł z uzależnienia. Ostatecznie znalazł się na ulicy, a córka i żona nie chciały mieć z nim żadnego kontaktu.

Swego czasu mieszkał na terenie Brochowa we Wrocławiu. Był widywany głodny i nietrzeźwy, zazwyczaj otrzymywał darmowy chleb z pobliskiej piekarni. Zmarł 29 lipca w 2010 roku i nikt się nim nie zainteresował. Został pochowany za pieniądze z opieki społecznej. Obecnie jego grób jest bardzo zaniedbany. Aktor spoczywa na cmentarzu we Wrocławiu Pawłowicach.

prlprlprlprl

ZOBACZ TAKŻE:

1. 1200 zł dla 63 tys. matek. Po świadczenie mogą zgłaszać się też ojcowie

2. Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widok

3. Porażające odkrycie w żołądku psa. Niewyobrażalnie co zrobił mu właściciel

4. Rodzice przerywają milczenie ws. koszmarnych warunków na dziecięcym oddziale. "Trudno wytłumaczyć 2-latkowi, że mama śpi w hotelu"

5. Ohydne żarty polityków PiS. Homofobiczny atak na Roberta Biedronia

6. Krzysztof Cugowski nagle chwycił mikrofon na pogrzebie Lipki. Wszyscy usłyszeli jego słowa, bliscy zalali się łzami