PRL. Wikimedia/GapciorŹródło: Wikimedia/Gapcior
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 11 Października 2020

Widok grobu kultowego aktora PRL wywołuje emocje. Zginął w niezwykle tragicznych okolicznościach

Przed 12 laty zginął Jacek Chmielnik, aktor, gwiazda czasów PRL, znany głównie z komedii Juliusza Machulskiego ("Kingsajz" i "Vabank" 1 i 2), a także z teleturnieju "Kochamy polskie seriale". Tragiczny koniec spotkał go w przedziwnych okolicznościach. Odszedł niespodziewanie we we własnym domku letniskowym.

Ciało aktora znalazła zrozpaczona córka. Jacek Chmielnik miał w chwili śmierci 54 lata.

Teresa Lipowska nie jest zadowolona z wysokości swojej emerytury. Co mają powiedzieć Polki i Polacy?Teresa Lipowska nie jest zadowolona z wysokości swojej emerytury. Co mają powiedzieć Polki i Polacy?Czytaj dalej

Gwiazda PRL znaleziona we własnej leśniczówce

22 sierpnia 2007 roku aktor Jacek Chmielnik wypoczywał w domku letniskowym w Suchawie koło Włodawy. Zszedł do piwnicy budynku i niespodziewanie poraził go prąd. Być może sytuacja byłaby inna, gdyby założył przed zejściem buty lub po prostu nie wszedł w zalegającą na podłodze piwnicy kałużę. Prąd poraził go, kiedy tylko jego stopy dotknęły wody. W budynku zepsuła się hydrofornia. Odnalazła go zaniepokojona dłuższą nieobecnością ojca 26-letnia wtedy córka. Aktor zmarł mimo przeprowadzonej reanimacji.

Dziś można znaleźć jego grób na cmentarzu komunalnym Zarzew w Łodzi.

- Był bardzo skromnym, pełnym pokory człowiekiem. Praca z nim była bezproblemowa, a wręcz niesamowicie przyjemna - wspominał swojego bliskiego współpracownika Juliusz Machulski.

Jacek Chmielnik - maska dla komika

W ostatnich latach przed śmiercią Chmielnik zagrał w paru serialach, m. in. "Lokatorach", "Rodzinie zastępczej" oraz był prowadzącym teleturnieju "Kochamy polskie seriale". Przez lata grał głównie w komediach, gdzie najbardziej znany jest z występów w kultowych filmach Machulskiego - "Kingsajz" i obu częściach "Vabanku". Grał również w "Polskich drogach", "Nad Niemnem" czy "Między ustami a brzegiem pucharu". Poza grą aktorską znany był również z twórczości dramaturgicznej. Napisał parę sztuk teatralnych, z których największą popularność zyskała "Romanca" wystawiana swego czasu na deskach warszawskiego Och-Teatru.

Danuta Martyniuk próbuje zrzucić winę na synową? W ostrych słowach o byłej żonie swojego syna: Danuta Martyniuk próbuje zrzucić winę na synową? W ostrych słowach o byłej żonie swojego syna: "Był koszmar"Czytaj dalej

- Widzowie znają go głównie z ról komediowych, ale pod maską komika i wesołej osoby, okazał się bardzo wrażliwym i poważnie myślącym człowiekiem - dodał Jan Kidawa-Błoński. Chmielnik reżyserował od 1997 w Teatrze Powszechnym w Łodzi, a w latach 1993-1996 był dyrektorem Teatru Nowego w tymże mieście. Co interesujące, karierę artystyczną kontynuują jego dzieci.

Igor Chmielnik, jego syn, jest aktorem teatralnym, aktualnie związanym z Nowym Teatrem im. Witkacego w Słupsku, ale angażował się również w spektakle w teatrze "Roma". Córka, Julia, związana jest zaś z branżą muzyczną. Jest dyrygentką i trenerem głosu w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wywiad z Jarosławem Kaczyńskim sprzed 30 lat, wszystkich zastanawia jeden szczegół. Wiecie jaki?
2. Media podają, że jesteśmy oszukiwani. Fałszują produkt kupowany przez miliony Polaków
3. Elżbieta Jaworowicz wcale nie jest taka jak w "Sprawie dla reportera"? Najbliżsi współpracownicy odpowiedzieli na oskarżenia wobec gwiazdy TVP

Jacek Chmielnik był gwiazdą PRL

Jacek Chmielnik był gwiazdą PRL

źródło: [fakt.pl][Wikipedia.pl/Jacek Chmielnik/Igor Chmielnik]

Nieludzkie zachowanie plażowiczów, wyciągnęli żywego delfina z wody, aby zrobić sobie z nim Nieludzkie zachowanie plażowiczów, wyciągnęli żywego delfina z wody, aby zrobić sobie z nim "selfie". SkandaliczneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Emeryci i renciści zagrożeni? Obecna sytuacja wymaga potężnych cięć
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. Niecodzienne nagranie z Agatą Dudą wywołało skrajne emocje. "Szkoda, że nie miała Pani świadomości"
  4. Ksiądz grzmiał u Tadeusza Rydzyka na antenie Radia Maryja, znów zaatakował LGBT. Padły oburzające oskarżenia
  5. ZUS wprowadzi bardzo ważne zmiany, są konieczne. Wiadomo, co będzie się działo z naszymi pieniędzmi i składkami
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News