prezydent warszawy. Jakub Kaminski/East News
Źródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Lipca 2020

Rafał Trzaskowski będzie Prezydentem Warszawy na pół etatu? Nikt nie spodziewał się zaskakującej propozycji

Prezydent Warszawy na pół etatu - osobliwy pomysł Jana Grabca, rzecznika Platformy Obywatelskiej wywołał sporą burzę w mediach społecznościowych. Komentujący są oburzeni taką koncepcją sprawowania władzy w stolicy.

Przekroczenie przez Rafała Trzaskowskiego magicznej granicy 10 milionów głosów (dokładnie: 10 018 263 głosów) oznacza dla kandydata KO spore szanse na pozostanie w ogólnopolskiej polityce i przekucie wyniku w późniejszy sukces. Duże nadzieje z Trzaskowskim wiąże jego ugrupowanie, Platforma Obywatelska.

Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. Aleksander Kwaśniewski nie pozostawia złudzeń. "Żeby być niezależnym, trzeba mieć charakter i determinację"Czytaj dalej

Prezydent Warszawy na pół etatu

Platforma Obywatelska chciałaby większego udziału Trzaskowskiego w polskiej polityce - Będziemy wszyscy namawiać Rafała Trzaskowskiego, by nie wracał do ratusza na cały etat, ale poświęcił też trochę części swojego życia na arenę ogólnopolską. To bardzo ważne - powiedział Jan Grabiec w poniedziałek w radiu TOK FM - O tym, jaka to będzie aktywność, zdecyduje sam Rafał Trzaskowski - dodał rzecznik PO.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. Wyniki z Niemiec nie pozostawiają wątpliwości. Polacy mieszkający w Niemczech pewni swojego wyboru

Jego słowa wywołały duże kontrowersje wśród słuchaczy. Komentujący w mediach społecznościowych nie zostawili suchej nitki na Grabcu i pomyśle mniejszego etatu prezydenta - Już sam fakt, że powstała „błyskotliwa” koncepcja, by Trzaskowski rządził Warszawą na pół etatu, to kompromitacja PO. To powinno ostatecznie przekonać Trzaskowskiego, że jego największym obciążeniem jest stojąca za nim partia Nitrasów, Kierwińskich i Grabców. - stwierdził warszawski aktywista miejski Jan Mencwel.

Negatywnie o pomyśle wypowiadali się również dziennikarze - Rafał Trzaskowski, wg rzecznika PO, mógłby być prezydentem Warszawy tylko na część etatu? Wygląda to na próbę osłabienia mocnej powyborczej pozycji RT. Dla polityka nie ma nic gorszego, niż go ośmieszyć. PO ma jakieś wyjątkowe umiejętności wynajdywania grabi, na które nadeptuje. - skomentował Jacek Nizinkiewicz z Rzeczpospolitej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka gwiazda TVN odchodzi z pracy. Nagła decyzja. Co się stało?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Łukasz Szumowski zabrał głos tuż po wyborach. Chodzi o epidemię

Źródło: TOK FM