Zdaniem prezydenta nie każda decyzja rządu była trafiona.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Julian Bakuła
Autor Julian Bakuła - 25 Stycznia 2021

Jak prezydent ocenia polski rząd? "Nikt nie powie, że wszystko było idealnie"

W najnowszym wydaniu tygodnika "Sieci" znalazł się wywiad z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Jednym z tematów rozmowy jest efektywność polskiego rządu w radzeniu sobie z epidemią koronawirusa. "Nikt nie powie, że wszystko, co zostało zrobione, było idealne, że każda decyzja była trafiona" - mówi prezydent tygodnikowi "Sieci".

  • Prezydent udzielił wywiadu tygodnikowi "Sieci"
  • Andrzej Duda wystawia ocenę polskiemu rządowi
  • W wywiadzie prezydent wypowiada się na temat szczepień celebrytów
  • Duda pytany jest także o prezydenturę Bidena

Jak podaje Polsat News, w wywiadzie przeprowadzonym dla tygodnika "Sieci" przez Marka Pyzę i Marcina Wikłę z prezydentem Andrzejem Dudą pada pytanie o ocenę działania rządu w obliczu wyzwań związanych z epidemią koronawirusa

- Też jestem częścią władzy wykonawczej, więc mówię, że radziliśmy sobie tak, jak było to możliwe i według naszej najlepszej wiedzy, również biorę za to odpowiedzialność - przywołuje słowa prezydenta za tygodnikiem "Sieci" Polsat News.

Prezydent daleki jest jednak od entuzjazmu. - Nikt nie powie, że wszystko, co zostało zrobione, było idealne, że każda decyzja była trafiona - mówił Andrzej Duda w wywiadzie, zaznaczając zarazem, że trudno wskazać kraj, który "podejmował tylko optymalne rozwiązania" i dodając, że "nikt nie poradził sobie z tą pandemią w sposób wzorcowy".

W przywoływanym przez Polsat News za tygodnikiem "Sieci" wywiadzie prezydent Duda podkreślił jednak, że odpowiedzią na kryzys wywoływany pandemią były szybko podpisywane przez niego tarcze antykryzysowe, nad którymi w Pałacu Prezydenckim pracowano nawet w trakcie kampanii wyborczej.

Zdaniem prezydenta w ramach pakietu antykryzysowego "zostały uruchomione ogromne pieniądze" mające stanowić wsparcie dla przedsiębiorców. - ZUS podejmuje działania korzystne dla pracodawców, kolejne tarcze są uruchamiane, pieniądze z Polskiego Funduszu Rozwoju płyną do firm - wyliczał prezydent w wywiadzie.

Krytyka po spotkaniu Agaty Dudy z siostrami. Krytyka po spotkaniu Agaty Dudy z siostrami. "Może lepiej dać na domy dziecka niż kler"Czytaj dalej

Jak prezydent ocenia rząd?

W odpowiedzi na pytanie o ocenę, na jaką według prezydenta zasługuje polski rząd za rok 2020, Duda odpowiedział, że chociaż jest świadomy, "że zmęczone całą sytuacją społeczeństwo będzie bardziej krytyczne", to jego zdaniem rząd zasługuje na ocenę "dobrą, a może nawet dobrą plus".

Jak podaje Polsat News, w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezydent skomentował również aferę ze szczepieniami artystów, polityków i przedstawicieli mediów w szpitalu WUM, stwierdzając, że jest to "wynik ludzkiej słabości". Zdaniem prezydenta na potępienie zasługują jednak przede wszystkim osoby odpowiedzialne za skandal od strony administracyjnej.

Kolejnym tematem poruszonym w wywiadzie z prezydentem Dudą był wybór Joe Bidena na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Duda zauważył, że w przeszłości Biden blisko współpracował z Barackiem Obamą, mając wpływ na decyzje dotyczące obecności wojsk NATO - w tym wojsk amerykańskich - w rejonie wschodniej flanki.

- Nie mam więc żadnych obaw, czy ta polityka będzie kontynuowana. To sprawy trwałe, bo stanowią także amerykański interes. Niezależnie od tego, kto rządzi - mówił prezydent RP Andrzej Duda w przywoływanym przez Polsat News wywiadzie dla tygodnika "Sieci".

Źródło: Polsat News, Sieci

Artykuły polecane przez redakcję WTV: