prezydent andrzej duda. (zd. il.) DOMIN/AGENCJA SE/East NewsŹródło: (zd. il.) DOMIN/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 5 Lipca 2020

Maturzystka, która wypowiedziała się niepochlebnie o prezydencie, zostanie surowo ukarana. Brak wolności słowa, czy faktyczne naruszenie prawa?

Prezydent aktywnie promuje swoją kandydaturę przed wyborami prezydenckimi. Ubiega się o reelekcje, a w związku z tym odwiedza większość polskich miast, aby mieć bezpośredni kontakt z potencjalnymi wyborcami. Podczas jednego z wyjazdów maturzystka do kamery powiedziała, co o nim myśli. Okazuje się, że może ponieść bardzo poważne konsekwencje.

Podczas spotkania w Nowej Soli, młoda kobieta wykrzyczała co myśli na temat głowy państwa. Na jej niekorzyść całe zdarzenie zarejestrowało "Radio Zachód".

200 zł dodatku do emerytury dla matek. Nowy postulat nie spodoba się wszystkim200 zł dodatku do emerytury dla matek. Nowy postulat nie spodoba się wszystkimCzytaj dalej

Prezydent został obrażony, teraz młoda kobieta stanie przed sądem

Do spotkania w Nowej Soli doszło 2 lipca, Andrzej Duda pełny wiary pojawił się, aby spotkać się z ludźmi. Oprócz jego zwolenników, pojawili się także przeciwnicy. Oczywiście Ci, którzy nie zgadzają się z polityką uprawianą przez głowę państwa, nie szczędzą słów krytyki, czasem nawet brutalnych. Tak też było w przypadku pewnej maturzystki, która prawdopodobnie pod wpływem emocji wykrzyczała: "Je**c Dudę", a wszystko zarejestrowała kamera "Radia Zachód".

Młodej kobiecie może grozić nawet więzienie, a sprawa trafiła do prokuratury. Niebawem maturzystka będzie musiała stanąć przed sądem za publiczną zniewagę prezydenta. W takim przypadku kara pozbawienia wolności może wynosić nawet trzy lata. Podczas przesłuchań podobno dzewczyna wyraziła skruchę, jest przerażona i zakłopotana całą sytuacją.

- Podejrzana przyznała się do postawionego jej zarzutu i wyraziła skruchę. Wyjaśniła, że w trakcie wiecu dała się ponieść emocjom. Po przesłuchaniu została zwolniona do domu - informował prokurator Łukasz Wojtasik z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze w rozmowie z TVN24.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą przetwórnią mięsa w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: O2, TVN24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News