Premier Morawiecki. (Zd. Il.) WOJTEK RADWANSKI/AFP/East NewsŹródło: (Zd. Il.) WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Maja 2020

Premier Morawiecki w mocnych słowach: "Odwiedzenie grobów ofiar katastrofy smoleńskiej jest naszą powinnością. Nawet w czasie epidemii"

Premier Morawiecki odniósł się do zachowania przedstawicieli rządu podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej. "Powiem bardzo wyraźnie: TAK, odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością".

W ten osobliwy sposób szef rządu skomentował aferę dotyczącą Polskiego Radia i cenzurowania utworu Kazika Staszewskiego zatytułowanego "Twój ból jest lepszy niż mój", traktującego o odwiedzeniu przez prezesa Kaczyńskiego zamkniętego w teorii Cmentarza Powązkowskiego w Warszawie.

"Dla mnie sednem publicystycznej gorączki i manipulacji ostatnich godzin nie jest żaden utwór muzyczny. Sednem jest to, jak państwo polskie, jego przedstawiciele bez względu na barwy polityczne, wreszcie my wszyscy jako Wspólnota, odnosimy się do wydarzeń w życiu naszej zbiorowości przełomowych", czytamy we wpisie Mateusza Morawieckiego opublikowanego za pośrednictwem Facebooka.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Premier Morawiecki: "Nie chciałbym żyć w takiej Polsce"

Zdaniem premiera brak upamiętnienia ofiar katastrofy należałoby porównać z brakiem uczczenia przypadającej na dziś setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. "Trudno mi pojąć kwestionowanie godnego uczczenia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej. Zarówno ostatniej - już dziesiątej - jak i każdej innej", przekonuje szef rządu.

Jak wskazaliśmy powyżej, zdaniem Morawieckiego "odwiedzenie grobów i pomników Ofiar Katastrofy Smoleńskiej było, jest i będzie naszą powinnością". Jak dodaje premier, "nawet w czasie epidemii."

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę
2. Do fryzjera weź lepiej więcej pieniędzy niż zwykle. Za nawet najprostsze strzyżenie dodatkowo zapłacisz

"Bez takich gestów państwo staje się grupą ludzi realizujących cele zredukowane wyłącznie do zapewnienia minimum egzystencji lub jakichś ekonomicznych interesów", czytamy na Facebooku. Brak wspomnianego gestu zdaniem premiera zredukowałby znaczenie narodu do osób posługujących się tym samym językiem. "Narodem bez ciągłości, bez wspólnego przywiązania do tego, co ważne, wielkie i co niesie ponadczasowe wartości".

"Nie chciałbym żyć w takiej Polsce", przekonuje Mateusz Morawiecki, wyrażając nadzieję, że "Polska i Polacy nigdy nie dadzą się zredukować do takiego poziomu".

Oświadczenie Mateusza Morawieckiego

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
  4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
  5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
  6. Ponowne wprowadzenie zakazów w Polsce jest możliwe. Wicepremier zabiera głos

Źródło: facebook/Mateusz Morawiecki