Premier podjął decyzję w sprawie powrotu dzieci do szkół.. (zdj. il.) flickr.com/Kancelaria PremieraŹródło: (zdj. il.) flickr.com/Kancelaria Premiera
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Czerwca 2020

Premier zapowiedział nieoczekiwane pilne zmiany. Dotyczą powrotu dzieci do szkół, rodzice mogą się martwić

Premier zabrał dziś głos w sprawie oczekiwanej przez rodziców decyzji dotyczącej powrotu dzieci do szkół wraz z nowym rokiem szkolnym. Mateusz Morawiecki zaskoczył społeczeństwo, w zdecydowany sposób deklarując, że już od września dzieci powrócą do placówek. Szef rządu zapewnił ponadto, że polskie uczelnie ponownie zapełnią studenci.

Mateusz Morawiecki był gościem "Rozmowy Dnia" Radia Łódź i TVP3 Łódź. W trakcie rozmowy szef rządu odniósł się m.in. do ewentualnej drugiej fali epidemii, zapowiadając jednocześnie, że ponownie zamknięcie gospodarki nie jest brane pod uwagę przez rządzących.

Skandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoSkandaliczna manipulacja w TVP Info. Rafał Trzaskowski znów publicznie oczerniony, sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Premier: "Dzieci i młodzież wracają do szkoły"

Premier skomentował ponadto oczekiwaną przez uczniów i rodzciów sprawę powrotu do szkół. Dotychczasowe wypowiedzi Ministerstwa Edukacji Narodowej nie dawały jasnej odpowiedzi na to, czego możemy się spodziewać po zakończeniu wakacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety

– Chcę podkreślić, że od początku wrześnie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – zapewnił cytowany przez Onet Mateusz Morawiecki, podreślając, że jest to "pewna decyzja".

Co więcej, szef rządu podkreślił że druga fala epidemii, która jest spodziewana jesienią, nie powinna skomplikować sytuacji. – Mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory – wskazał premier. I dalej: – Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Niebezpieczna awaria w sieci Orange. Routery i modemy mogą się palić

Źródło: Onet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News