Premier Belgii odwiedziła jeden ze szpitali w Brukseli. Pracownicy tej placówki przywitali się z nią w dość nietypowy sposób.. pxhere.comŹródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 17 Maja 2020

Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii

Premier Belgii odwiedziła jeden ze szpitali w Brukseli. Pracownicy tej placówki przywitali się z nią w dość nietypowy sposób, wyrażając swój gniew, niezadowolenie i brak szacunku wobec premier i działań jej rządu. W Belgii z powodu koronawirusa zmarło już ponad 9 tys. osób. Sytuacja w kraju jest fatalna i zmaga się on z jednym z najwyższych wskaźników śmiertelności na świecie. Dodatkowo medycy skarżą się m.in. na wydłużone godziny pracy i niskie wynagrodzenie.

W sobotę przed placówkę wyszło setki lekarzy i pielęgniarek ze szpitala uniwersyteckiego świętego Piotra w Brukseli, aby "przywitać" odwiedzającą ich szpital premier Belgii, Sophie Wilmès. Gdy rządowa limuzyna przejeżdżała pod budynkiem mijając medyków, ci w ramach protestu odwracali się plecami do samochodu, w którym siedziała premier.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Premier Belgii odwiedziła jeden ze szpitali w Brukseli. W ramach protestu pracownicy placówki przywitali ją w nietypowy sposób

"Salut hańby" - tak medycy nazwali swój gest wobec premier Belgii i władzy tego kraju. Jest to wyraz ich niezadowolenia odnośnie działań rządu w walce z epidemią, które są według ich niewystarczające. Medycy domagają się także bardziej godziwego traktowania oraz wynagrodzenia. Nagrania z sobotniego protestu obiegły media społecznościowych.

"Dosadne, a jednocześnie bardzo przykre nagranie. Pracownicy służby zdrowia odwracają się plecami od ich premier. To protest przeciwko polityce rządu w dobie pandemii. Belgia ma jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności na świecie" - napisała doktor Nisreen Alwan z Uniwersytetu w Southampton w Anglii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jedna z partii organizuje wielkie protesty w całej Polsce. Powodem film Sekielskiego, o co chodzi?
2. Psy na front walki z pandemią. Naukowcy chcą diagnozować za pomocą czworonogów

Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny brytyjskich szpitali skarży się na wydłużone godziny pracy w dopie pandemii, złe warunki, niskie wynagrodzenia oraz cięcia w publicznym funduszu zdrowia. Protest był także bezpośrednią reakcją na uchwalone przez rząd przepisy, umożliwiające m.in. rekrutację osób bez kwalifikacji na stanowiska pielęgniarek.

- Nic nie będzie takie samo po kryzysie. Musimy ponownie ocenić znaczenie zawodu pielęgniarki - powiedziała Wilmès podczas konferencji prasowej tuż po proteście. Podkreśliła także, że ten protest jest "sposobem na wezwanie do dialogu ze strony pracowników służby zdrowia".

Nagranie z momentu przejazdu rządowej limuzyny z premier Belgii i protestu medyków, odwracających się do samochodu plecami, do obejrzenia tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
   3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
   4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
   5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
   6. Zapytali Szumowskiego o koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

Źródło: polsatnews.pl / Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News