premier. (zdj. il.) flickr.com/Kancelaria PremieraŹródło: (zdj. il.) flickr.com/Kancelaria Premiera
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Lipca 2020

Premier nagle zmienia wartę i twierdzi, że koronawirus jest chorobą, jak każda inna. O co chodzi, o wybory?

Premier Mateusz Morawiecki konsekwentnie walczy o reelekcję prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas kampanijnego objazdu kraju w zdecydowany sposób zachęcił do udziału w wyborach. Zapewniał, że zagrożenie koronawirusem minęło i wszyscy mogą bezpiecznie wziąć udział w głosowaniu.

Mateusz Morawiecki spotkał się dziś z mieszkańcami w Wysokiem Mazowieckiem (Podlaskie). Na miejscu zachęcał do oddania głosu na prezydenta Andrzeja Dudę.

Zakonnica w sierocińcu nieludzko wykorzystała nastolatkę szmatką w kotłowni. Nowy Jork poruszony, porażające wyznanie ofiary, która po latach zaczęła mówić o okropnych przeżyciachZakonnica w sierocińcu nieludzko wykorzystała nastolatkę szmatką w kotłowni. Nowy Jork poruszony, porażające wyznanie ofiary, która po latach zaczęła mówić o okropnych przeżyciachCzytaj dalej

Premier bagatelizuje koronawirusa

Podczas swojego przemówienia premier odniósł się do obecnej sytuacji epidemiologicznej. Przekonywał, że epidemia stabilizuje się - Stabilizuje się w sensie jak najbardziej pozytywnym, coraz mniej w trendzie jest zachorowań, zgonów jeszcze mniej - to mnie szczególnie cieszy. To już jest teraz choroba, można powiedzieć, jak inne. - mówił Morawiecki. Jednak zgodnie z informacjami WHO, śmiertelność oraz zaraźliwość SARS-CoV-2 notują zupełnie nieprzystające do innych chorób poziomy. Jak dotąd na świecie zaraziło się nim ponad 10 milionów ludzi. Zmarło 517 tysięcy. Globalnie znacza to 5% śmiertelność. Bardzo podobną śmiertelność ma również w Polsce, wynosi ona 4,25%. Dla porównania wirus grypy ma śmiertelność na poziomie 0,0027 proc. czyli 1574 razy mniejszą od SARS-CoV-2.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP? Bardzo złe wieści dla tysięcy klientów, padła oficjalna data
2. Dramat koło Częstochowy, wielu rannych. Wiadomości obiegły polskie media

Premier wyraził również duże nadzieje odnośnie szczepionki - Czekamy tylko na szczepionkę. Myślę, że kilka miesięcy i ktoś na świecie ją wynajdzie, bo wielkie pieniądze poszły na jej opracowanie - stwierdził. Jak dotąd jednak nie ma żadnych informacji na temat dopuszczania jakiejkolwiek szczepionki do badań populacyjnych, tym bardziej do powszechnego użycia. Zdaniem naukowców należy się jej spodziewać najwcześniej dopiero w połowie przyszłego roku.

Ostatniej doby w Polsce potwierdzono 371 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 15 osób. Łącznie, od początku epidemii doszło w Polsce do 35 146 przypadków zakażeń. Zmarły 1492 osoby.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już niedługo nowy system obserwujący na polskiej autostradzie. Twojej tablicy rejestracyjnej nie spuszczą z oka
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. Nagła awantura na konferencji sztabu Andrzeja Dudy. W centrum dziennikarka TVN, wszystko trafiło do sieci
  4. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  5. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  6. Ilu ludzi potrzeba do założenia kolonii na Marsie? Naukowcy przedstawiają wyliczenia

Źródło: RMF24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News