Prawo. (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Marek Bazak/ East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Sierpnia 2020

Po wejściu do sklepu możecie się zdziwić. Nowe prawo wejdzie jeszcze w tym miesiącu

Prawo dotyczące robienia zakupów zostanie znacznie zmienione. Łukasz Szumowski nałożył na Polaków ograniczenia. W każdym sklepie będą obowiązywać nowe zasady reżimu sanitarnego. Warto się zainteresować, żeby nie opuścić dyskontu z pustymi rękoma.

Kryzys epidemiczny w naszym kraju wymusił na rządzących podjęcie wielu, pilnych działań. Łukasz Szumowski wspólnie z Mateuszem Morawieckim od ponad pół roku podejmują najważniejsze decyzje w sprawie bezpieczeństwa Polek i Polaków. Wdrożone obostrzenia wywołały jednak niemałe konsekwencje. Poza obowiązkiem noszenia maseczek oraz utrzymywania społecznego dystansu, zamrożono też gospodarkę, co doprowadziło wiele przedsiębiorstw do upadłości.

Kotlet jajeczny o idealnej konsystencji nie tylko dla jaroszy. Sekretny przepis, który zmieni oblicze Waszej kuchniKotlet jajeczny o idealnej konsystencji nie tylko dla jaroszy. Sekretny przepis, który zmieni oblicze Waszej kuchniCzytaj dalej

Prawo ws. zakupów zmienione. Bez maseczki nie wejdziesz do sklepu

Solidarność społeczna oraz przestrzeganie przepisów umożliwiło zrezygnowanie z części restrykcji. Od kilku miesięcy możemy w swobodny sposób poruszać się poza domem. Niestety wraz ze wzrostem zachorowań postawa wielu Polaków zaczyna się znacznie zmieniać. Coraz częściej możemy zauważyć osoby lekceważące zasady bezpieczeństwa przygotowywane między innymi przez ekspertów z Głównego Inspektoratu Sanitarnego. 

Lidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądzeLidl rozdaje po 1000 zł. Wystarczy jedna prosta rzecz, aby każdy pracownik zyskał pieniądzeCzytaj dalej

Szczególnie niepokojąca sytuacja miała miejsce w sklepach. Klienci, ale też pracownicy dyskontów zaczynają poruszać się po placówkach bez odpowiednich zabezpieczeń. Łukasz Szumowski od kilku dni zapowiada nałożenie dawnych restrykcji, które dotkną nie tylko sieci spożywczych. Branża ślubna również może mieć ograniczone pole działania. Niewykluczone, że zakazana zostanie organizacja wesel na terenie powiatów, stanowiących ogniska zakażeń. Trwają już negocjacje z przedsiębiorcami w tej sprawie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Już pewne. Wiadomo, kiedy dzieci wracają do szkół, Ministerstwo Edukacji potwierdza 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Kontrole pukają do drzwi w całej Polsce, mogą także do ciebie. Kara właśnie urosła do 735 zł

Prawo zostanie zmienione przez Łukasza Szumowskiego. W rozmowie z "DGP" minister zdrowia wskazał, że chce przyznać sklepom kolejne uprawnienia. - Chcemy wyposażyć w dodatkowe uprawnienia sklepy, by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna jeszcze w tym miesiącu - deklarował dla "DGP" przedstawiciel Rady Ministrów. Wskazał też, że niepokojące statystyki nie wynikają z odmrożenia branży turystycznej. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważne słowa ministra edukacji. Zapadła decyzja w sprawie powrotu uczniów do szkół
  2. Zmiany w “500 plus”? Kaczyński: fake news lub nieporozumienie
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Bohaterka słynnego programu TTV "Królowe życia" zatrzymana przez policję. Najnowsze doniesienia
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć
  6. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Chodzi o koniec pandemii

Źródło: [Money.pl/Dziennik Gazeta Prawna]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!