Prawo a "ideologia LGBT" (zdjęcie ilustracyjne). pixabay.com / SephelonorŹródło: pixabay.com / Sephelonor
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Marca 2020

Nastolatek szkalowany przez sąd za tęczowy herb miast. Paranoja i kuriozum

Prawo umożliwia polskim samorządowcom wprowadzanie deklaracji "sprzeciwiających się wprowadzeniu ideologii LGBT do wspólnot samorządowych". Jednocześnie jego przedstawiciele zajmą się sprawą 16-latka z Jordanowa, który na zamkniętej grupie na Facebooku umieścił zdjęcie tęczowego herbu swojego miasta.

Nie cichnie temat 16-letniego Janka z Jordanowa, który w Walentynki zamieścił na Facebooku zdjęcie tęczowego herbu swojego miasta. Zachowanie nastolatka miało być reakcją na przyjęcie przez gminę deklaracji, według której samorządowcy sprzeciwiają się "wprowadzaniu ideologii LGBT" do urzędów.

Jak przypomina gazeta.pl, w owej deklaracji stwierdzono, że "ideologia LGBT kwestionuje podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionuje wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingeruje w porządek społeczny". Co więcej, ma zagrażać prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia.

W trosce o wspomniany rozwój tegoż pokolenia burmistrz Jordanowa Andrzej Malczewski doniósł na 16-latka na policję. Jego zdaniem Janek dokonał zniewagi symbolu państwowego, mimo że zdaniem chłopaka "chciał pokazać, że warto kochać się bez uprzedzeń i wzajemnie szanować". Funkcjonariusze przesłuchali chłopca, strasząc go wyrokiem, a następnie zmusili do publicznych przeprosin.

Choć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemuChoć płacił składki całe życie, nie dostał emerytury. Patologia systemuCzytaj dalej

Prawo a "ideologia LGBT"

W swoim oświadczeniu Janek napisał: "Chciałbym złożyć serdeczne przeprosiny dla wszystkich głęboko urażonych tym faktem osób, a w szczególności głęboko urażonych mieszkańców miasta Jordanów oraz osób związanych z poglądami odnoszącymi się w stronę wartości pronarodowych, »narodowców«. Zachowałem się nieodpowiednio, czego żałuję. Bardzo przepraszam i pozdrawiam".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tajemnicze nocne spotkanie Andrzeja Dudy z prezesem PiS. Spiskowali?
2. Zdjęcie miejsca, w którym pochowany zostanie Paweł Królikowski w sieci. Smutne

Do obrony nastolatka włączyli się artyści oraz posłowie Lewicy i Koalicji Obywatelskiej. Janka wspierają również organizacje pozarządowe, w tym, rzecz jasna, te działające na rzecz osób ze środowiska LGBT.

Mimo to, jak udało się dowiedzieć dziennikarzom "Wyborczej" sprawą 16-latka zajmie się Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej. Sytuacji nie zmienił fakt, że już w 2018 roku prokuratura orzekła, iż umieszczanie grafiki orła białego na tęczowym tle nie jest profanacją, choć uparcie twierdził tak ówczesny szef MSWiA Joachim Brudziński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były reprezentant Polski trafi do więzienia. Skazano także byłego prezesa klubu Ekstraklasy
  2. Galeria zagra na nosie zakazowi handlu. Ma sposób na jego ominięcie
  3. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  4. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  5. Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszel
  6. Pilna konferencja ws. koronawirusa w Polsce. Potwierdziły się najgorsze przypuszczenia

Źródło: gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News