Pralka Whirlpool niebezpieczna w użytkowaniu! Firma apeluje. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 19 Grudnia 2019

Kupiłeś pralkę popularnej marki? Grozi pożarem, producent nakazuje zwrot

Pralka marek Hotpoint i Indesit ma poważną wadę, która może doprowadzić do pożaru. Whirlpool ostrzega klientów i apeluje, aby do końca roku nie korzystać z tych urządzeń!

Masowa akcja zwrotów pralek Whirlpool, które mają poważną wadę! Może dojść do pożaru, dlatego firma apeluje o wstrzymanie się z ich korzystania do końca tego roku i wyłączenie ich z prądu. Chodzi o pralki kupione między październikiem a lutym 2018 roku. Ich przeglądy będą możliwe dopiero po świętach. Póki co potwierdzono usterkę na rynku brytyjskim i irlandzkim.

Nasz reportaż: Wrzątek z pękniętej rury elektrociepłowni wlał się do domu Pana Tomasza. Nasz reportaż: Wrzątek z pękniętej rury elektrociepłowni wlał się do domu Pana Tomasza. "Żona próbowała ratować psa"Czytaj dalej

Pralka Whirlpool niebezpieczna w użytkowaniu! Firma apeluje

Sprzęt może mieć poważną wadę prowadzącą do przegrzania, co w konsekwencji może doprowadzić do pożaru. - Gdy grzałka w pralce jest aktywowana, w niektórych przypadkach podzespół w blokadzie drzwi może się przegrzać i, w zależności od cech produktu, może to doprowadzić do pożaru - tłumaczą w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele brytyjskiego oddziału firmy. Dotyczy to około 519 tysięcy pralek.

Posiadacze tych pralek mogą oddać je do przeglądu, ale będzie to możliwe dopiero od stycznia 2020 roku. Jeżeli jednak zdecydują się zaryzykować i dalej korzystać z pralki, proszeni są o używanie tylko programów piorących do 20 stopni Celsjusza, co zmniejsza ryzyko pożaru. Na szczęście do tej pory nie zgłoszono żadnych tego typu wypadków związanych z użytkowaniem tego wadliwego sprzętu, jednak warto mieć to na uwadze i nie lekceważyć tego ostrzeżenia.

Czy polscy klienci również mogą mieć powody do obaw? O odpowiedź na to pytanie "Radio Zet" zwróciło się do przedstawicielstwa firmy Whirlpool. Rzecznik Indesit Company Polska w oświadczeniu przesłanym do redakcji "Radia Zet" zapewnił, że problem dotyczy tylko rynków brytyjskich i irlandzkich.

- Bezpieczeństwo konsumentów jest priorytetem dla firmy Whirlpool, stąd też zdecydowaliśmy się na akcję dotyczącą niektórych modeli pralek wyprodukowanych pod markami Hotpoint i Indesit w latach 2014-2018 dla Wielkiej Brytanii i Irlandii - oświadczył Zygmunt Łopalewski, rzecznik Indesit Company Polska.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Biznes Info - portal biznesowy grupy mediowej Iberion

3. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

4. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

5. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet.

6. Rozpacz w rodzinie Don Vasyla. Nie ma już wyjścia