Praca sąd. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 13 Marca 2020

Dostała w pracy wylewu, kierownik ją porzucił. Jest wyrok w sprawie okrutnego pracodawcy

Praca na czarno umożliwiała Oksanie K. życie w Polsce. Kobieta mieszkała w zakładzie, gdzie także doznała udaru. Jej pracodawca porzucił ją jednak, a niedawno usłyszał wyczekiwany wyrok.

Praca w firmie Jędrzeja C. była dla Oksany K. jedynym wyjściem, umożliwiającym życie w Polsce. Kobieta pracowała nielegalnie, jednocześnie mieszkając w zakładzie. Na początku 2018 r. doznała jednak udaru. C. spanikował wówczas, wywiózł kobietę oraz jej siostrę w okolice Środy Wielkopolskiej i tam porzucił, dzwoniąc jedynie na numer alarmowy. Chociaż na miejscu szybko pojawili się ratownicy medyczni, Oksana K. zmarła jakiś czas później w szpitalu.

Ważna konferencja Mateusza Morawieckiego. Ważna konferencja Mateusza Morawieckiego. "Granice zostaną tymczasowo przywrócone"Czytaj dalej

Tragedia w miejscu pracy

C. usłyszał łącznie 9 zarzutów, które dotyczyły zatrudniania pracowników na czarno oraz nieudzielenia pomocy osobie w pilnej potrzebie zdrowotnej. Chociaż obrońca mężczyzny wnosił o umorzenie sprawy, argumentując to między innymi ugodą zawartą między jego klientem i jego pracownicą, prokuratura nie dała za wygraną. Ostatecznie o umorzeniu zadecydował jednak sąd, wskazując na wyznaczony okres dwóch lat próby oraz zasądzoną nawiązkę. Od tej decyzji ostatecznie odwołała się jednak wspomniana już prokuratura.

Sąd Okręgowy w Poznaniu zadecydował więc o uchyleniu rzeczonego wyroku. Ostatecznie C. skazano więc na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał zapłacić grzywnę wysokosci 50 tys. zł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz krzywdził niepełnosprawne dziewczynki. Wierni go bronili, “dzieci opętało"
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

Zdaniem wielu komentujących kara ta jest zdecydowanie za niska. W komentarzach nie brakuje opinii, że chociaż podejście do pracodawcy zatrudniającego na czarno można jeszcze kształtować w podobny sposób, jego zachowanie względem K. powinno zostać mocniej napiętnowane. Sąd zadecydował jednak inaczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Kontrowersyjne słowa polityka PiS. “Społeczeństwa się odmłodzą”, zakpił z wirusa?
  4. Zadziwiające zdjęcie ministra zdrowia sprzed lat. Ujawniono, co robił tuż po studiach
  5. Niesamowite nagranie z Włoch. Nie mogą opuszczać domów, więc znaleźli nową rozrywkę
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza

Źródło: RMF FM

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News