wychudzony tygrys w poznańskim zoo
Źródło: facebook/Zoo Poznań Official Site
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Października 2019

Nagranie nie pozostawia złudzeń. Tygrys jest w tragicznym stanie, dołączcie do zbiórki

Dzięki działaniom pracowników poznańskiego zoo, 9 tygrysów, których transport został zatrzymany na granicy, uzyskało schronienie. Kondycja zwierząt w chwili interwencji była fatalna. Jedno z nich zmarło na skutek niedrożności żołądka. Reszta znajduje się w ciężkim stanie. Szczególnie ten tygrys, którego nagranie opublikowało właśnie poznańskie zoo.

Transport podróżujących z Włoch do Dagestanu 10 tygrysów został kilka dni temu zatrzymany na granicy z Białorusią. Jedno ze zwierząt zmarło a reszta, wbrew zapewnieniom granicznego inspektora weterynarii, znajdowała się w fatalnym stanie. Teraz, dzięki interwencji pracowników zoo w Poznaniu, znalazły schronienie, ale ich kondycja nadal pozostawia wiele do życzenia.

Co dalej z tygrysami? Pojawiło się niepokojące nagranieCo dalej z tygrysami? Pojawiło się niepokojące nagranieCzytaj dalej

Zoo publikuje nagranie jednego z tygrysów. Przerażające

Placówka opublikowała właśnie film, na którym widać najbardziej zaniedbanego z tygrysów. Jego stan jest ciężki.

- Następne trzy tygrysy uwolnione ! Mamy chłopaka w bardzo złym stanie, z zanikami mięsni, kaszlem, ubrudzonego i wychudzonego. Cierpiał straszliwie, w zbyt małej klatce- był w niej wcisnięty tak, że nie mogliśmy go wyciągnąć. Nie pił i nie jadł od wielu dni. Będziemy teraz zwierzaka leczyć, wygrzewać, karmić i poić. W jego oczach jest tylko ciemność... - czytamy na fanpage`u zoo.

Do posta dołączony został numer konta, na który wysyłać można datki, z dopiskiem CISNA I JEJ PRZYJACIELE. Podajemy go poniżej:

Nr konta: 98 1020 4027 0000 1602 1441 7713

Miasto Poznań, Ogród Zoologiczny w Poznaniu, ul. Kaprala Wojtka 3, 61-063 Poznań.