Pożar u strażaków w Żywcu. (zdj. ilustracyjne) TOMASZ RADZIK/East NewsŹródło: (zdj. ilustracyjne) TOMASZ RADZIK/East News
Wszystkie wideo autora Kamil Wrzesiński
Autor Kamil Wrzesiński - 10 Maja 2020

Nieludzka tragedia strażaków w jednym z polskich miast. Spłonął cały sprzęt

Pożar, do którego doszło w komendzie powiatowej straży pożarnej w Żywcu, spowodował ogromne zniszczenia. W jego wyniku strażacy ponieśli wielkie straty, na szczęście tylko finansowe.

Z przekazanych przez portal interia.pl informacji wynika, że do dzisiejszego doszło w jednym z pomieszczeń komendy powiatowej żywieckiej straży pożarnej. Niestety straty poniesione przez strażaków są bardzo poważne.

Premier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęPremier właśnie podpisał nowe rozporządzenie, dotyczące ograniczeń w przemieszczaniu. Niestety, w najbliższym czasie nie zaplanujecie podróży za granicęCzytaj dalej

Pożar zniszczył cały sprzęt

Głos w sprawie postanowił zabrać oficer prasowy asp. szt. Tomasz Kołodziej: - Najprawdopodobniej doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej w myjce ultradźwiękowej, wskutek czego urządzenie to zapaliło się. Okopcone zostało pomieszczenie. Zniszczeniu uległ znajdujący się wewnątrz sprzęt - poinformował, cytowany przez Interię.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Po internecie krąży nagranie Mateusza Morawieckiego u Tadeusza Rydzyka. Trudno uwierzyć, że nie ugryzł się w język
2. Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyć

Wartość zniszczonego sprzętu sięga dziesiątek tysięcy złotych. - Sama myjka, która uległa zniszczeniu, to koszt ok. 30 tys. zł. Wartość pozostałego sprzętu, który straciliśmy, to kolejnych kilkanaście tysięcy - przekazał Kołodziej.

Wspomniana myjka służyła strażakom do dezynfekcji masek ochronnych, które zakładają podczas akcji gaśniczej. - Mieliśmy tylko jedno takie urządzenie. (...) Maseczki będziemy teraz musieli dezynfekować ręcznie - mówił rzecznik.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Sytuacja trudna do skomentowania. Szpital obciął pensje pielęgniarkom
    2. Płonie las na Mazowszu. Ogromny pożar. Ogień pojawił się w dwóch miejscach
    3. O. Rydzyk o sianiu paniki. Wielu katolików będzie przestraszonych i wściekłych "Daliśmy się puścić w taki kanał zła"
    4. Uwaga ostrzeżenie. Z konta bankowego zniknęła astronomiczna kwota, może dotyczyć każdego
    5. Zatrważające słowa Krystyny Pawłowicz ws. przyszłości naszego kraju. Wzywa do modlitwy, o co chodzi?
    6. Wielkie zmiany w przemieszczaniu się od poniedziałku aż do 29 maja. Dotkną jednej części kraju

Źródło: interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News