Powroty do szkół jeszcze nie w lutym. East News/Piotr MoleckiŹródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 26 Stycznia 2021

Powroty do szkół w lutym? Znany jest nam komentarz ministra, wielu może się zdziwić

Idea powrotów do szkół uczniów klas IV-VIII i ponownego otwarcia uniwersytetów najprawdopodobniej nie dojdzie do skutku w najbliższym czasie. Minister edukacji Przemysław Czarnek zaprzeczył doniesieniom, że ponowne uruchomienie nauki stacjonarnej dla dzieci spoza najmłodszych roczników miałoby nastąpić w lutym.

  • Uczniowie nie powrócą do szkół 1 lutego, z wyłączeniem dzieci z klas I-III szkół podstawowych
  • Przemysław Czarnek nie podał jeszcze wstępnej daty możliwości rozpoczęcia nauki stacjonarnej w starszych rocznikach
  • Minister przyznał, że sytuacja epidemiczna w kraju znacznie się poprawiła

Powroty do szkół już w lutym? Przemysław Czarnek oficjalnie ogłosił, że na pewno nie nastąpi to z początkiem lutego. 

Powroty do szkół opóźnione

Wszystko wskazuje na to, że zarówno uczniowie klas IV-VIII i szkół ponadpodstawowych, jak i ich rodzice, będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Powroty do szkół w przypadku tych roczników mogą się znacznie opóźnić, a nauka zdalna obowiązywać będzie jeszcze przez jakiś czas.

Stan zdrowia walczącego o życie Polaka coraz gorszy. Stan zdrowia walczącego o życie Polaka coraz gorszy. "Niestety stan brata się pogorszył"Czytaj dalej

Przypomnijmy, że tuż po feriach zimowych, 18 stycznia do trybu edukacji stacjonarnej powróciły dzieci z klas I-III. Powodem jest znacznie łatwiejsze ograniczanie kontaktów międzyludzkich w przypadku dzieci, które lekcje odbywają wyłącznie z jednym nauczycielem. 

Niemożliwe jest zachowanie tego rodzaju ograniczeń w kwestii nauki stacjonarnej starszych roczników, które odbywają zajęcia z różnymi nauczycielami i przemieszczają się po terenie placówek edukacyjnych, by dotrzeć na konkretne zajęcia. 

Doniesieniom o ewentualnych powrotach do szkół na początku lutego, zaprzeczył oficjalnie minister edukacji Przemysław Czarnek, który gościł w jednym z programów na antenie Telewizji Republika. 

Czarnek zaprzecza plotkom

Minister edukacji w rozmowie z dziennikarzami Telewizji Republika zdementował plotki na temat tego, że powroty do szkół miałyby nastąpić już 1 lutego. 

- Absolutnie zaprzeczam tej informacji. Wszystko zależy od tego, jak epidemiolodzy i wirusolodzy określą zagrożenie koronawirusem i chorobą COVID-19 - ocenił Przemysław Czarnek. 

Jednocześnie minister edukacji przyznał, że sytuacja epidemiczna w kraju znacznie się poprawiła, czego powodów upatrywał w dostosowaniu się Polaków do zarządzonych obostrzeń. 

- Mamy pewną stabilizację w Polsce, to prawda. To wszystko dzięki ograniczeniom i przestrzeganiu ich przez społeczeństwo - powiedział polityk. 

W tej chwili nie można mówić nawet o wstępnej dacie powrotów do szkół uczniów klas IV-VIII oraz szkół ponadpodstawowych. Dopóki sytuacja pandemiczna się nie unormuje, dalej obowiązywać będzie edukacja zdalna. 

Źródło: wp.pl

Artykuły polecane przez redakcję WTV: