Powrót do szkoły. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 29 Sierpnia 2020

Minister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiem

Powrót do szkoły wiąże się z ogromnym stresem dla uczniów, rodziców, jak i uczniów. Wielu jest przeciwnych zajęciom stacjonarnym. Przeciwnicy edukacji domowej sądzą jednak, że nauka zdalna jest nieefektywna i niestety nie przynosi odpowiednich rezultatów. W związku z nadchodzącym rokiem szkolnym minister edukacji przestrzega przed jednym.

Ci uczniowie, którzy powracają do szkoły 1 września, będą zobowiązani do przestrzegania pewnego obostrzenia. Ogłosił je minister edukacji, który twierdzi, że ma to zapewnić bezpieczeństwo w okresie pandemii.

Przepracowały w TVN po 15 lat. Teraz Kinga Rusin otrzymała od niej SMS-a, znamy jego treśćPrzepracowały w TVN po 15 lat. Teraz Kinga Rusin otrzymała od niej SMS-a, znamy jego treśćCzytaj dalej

Powrót do szkoły i obostrzenia. Minister edukacji przestrzega

Niektórym może nie przypaść do gustu zarządzenie ministra edukacji. Jest ono związane ze zmniejszeniem ryzyka zakażenia koronawirusa w okresie pandemii. Nowy przepis ma zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczniom w tym trudnym czasie. Warto wspomnieć, że to ogromne wyzwanie dla Ministerstwa Edukacji oraz polskiego szkolnictwa. Szef MEN chciał nagłośnić, jak ważne jest przestrzeganie narzuconych obostrzeń i kiedy należy się do nich stosować.

Służby ratownicze nie wyrabiają, dantejskie sceny. Żywioł uderzył z niespodziewaną mocąSłużby ratownicze nie wyrabiają, dantejskie sceny. Żywioł uderzył z niespodziewaną mocąCzytaj dalej

Uczniowie nie muszą zabezpieczać twarzy i nosa maseczką na korytarzach szkolnych. Zobowiązani jednak będą do tego podczas poruszania się transportem publicznym. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyszła ostra taśma z Pałacu Prezydenckiego. Na niej Agata i Andrzej Duda, o co chodzi?
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Morawiecki o nowym podatku: opłata dla naszego zdrowia

“Uczniowie, którzy będą korzystali z tego transportu publicznego czy gimbusa, będą mieli obowiązek zakrywania nosa i ust. Kierowca będzie miał prawo nie wpuścić ucznia, jeżeli ten nie będzie miał maseczki czy innej przesłony” — nagłośnił podczas prasowej konferencji minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

“Wytyczne dotyczące transportu publicznego są ważne głównie z punktu widzenia gmin wiejskich, które zobowiązane są do tego, aby zorganizować transport uczniów do szkół. Zgodnie z tymi wytycznymi, firma przewożąca jest zobowiązana do tego, żeby dezynfekować autobus. Na koniec dnia ozonowanie, aby autobus był bezpieczny” — dodał minister edukacji.

W komunikacji miejskiej w strefach zielonych i żółtych można zajmować wszystkie miejsca siedzące.  "W większości Polski – tam gdzie są strefy zielone, nie ma większego zagrożenia epidemicznego albo jest umiarkowane, co oznacza, że 100 proc. miejsc w pojazdach może być zajęta przez uczniów, ale będą mieli obowiązek zasłaniania nosa i ust tak, aby możliwość zakażenia była jak najmniejsza" - mówił szef resortu edukacji w Rzeczpospolita TV.

Źródło: Rzeczpospolita TV, Polsat News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapadła ważna decyzja, Kościół wprowadza zmiany. Wierni będą musieli się przyzwyczaić
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Zaczęło się, Polsat donosi o fatalnej sytuacji. Żywioł niemal zdewastował duże miasto