Powrót do szkoły. Przytaczamy szczegóły szkolnych osiągnięć Jarosława Kaczyńskiego.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Września 2020

Jarosław Kaczyński ma się czego wstydzić? Światło dzienne ujrzały zadziwiające fakty z przeszłości

Powrót do szkoły stał się faktem mimo licznych wątpliwości zarówno rodziców, jak i samego środowiska nauczycielskiego dotyczących jego bezpieczeństwa. Rządzący zdecydowali jednak, że nie ma powodów ku temu, by unikać ponownego rozpoczęcia nauki stacjonarnej. Co ciekawe, nie wszyscy członkowie polskiego rządu byli prymusami w swych szkolnych czasach.

Powrót do szkoły stał się kolejnym tematem, który silnie spolaryzował polskie społeczeństwo. Podczas gdy jedni wskazywali, że znaczna część sfer życia społecznego wróciła do normy i nie inaczej powinno być z nauką, inni wyrażali obawy, że polskie placówki oświaty absolutnie nie są gotowe na powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej. Ministerstwo Edukacji Narodowej, reprezentowane przez szefa resortu Dariusza Piontkowskiego, wielokrotnie przekonywało jednak, że rząd czuwa nad sprawnym przeprowadzeniem całego procesu.

Przestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacjaPrzestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacjaCzytaj dalej

Powrót do szkoły stał się faktem

Codzienność okazała się jednak nieco bardziej skomplikowana. Problemy pojawiły się już przy wejściu do placówek, o czym pisała m.in. "Gazeta Wyborcza". "Kobiety w maskach i przyłbicach, gumowymi rękawicami wydzierały mi dziecko, mówiąc, że inni czekają. Później, nie pytając mnie o nic, zaczęły mu na siłę odkażać ręce", wskazał jeden z cytowanych przez dziennik rodziców. Część z nich przed szkołą spędziła przeszło godzinę, oczekując, aż dziecko zostanie wpuszczone do środka. Inni komentujący powrót do szkoły polskich dzieci mówili o sprawnym przeprowadzeniu całego procederu i stanięciu nauczycieli na wysokości zadania.

Popularna aktorka znana z Popularna aktorka znana z "Tańca z gwiazdami" przekazała fatalne wieści. Jest zbulwersowanaCzytaj dalej

Czas pokaże, czy pomysł rządzących w kwestii powrotu dzieci do szkół okaże się trafiony. Tymczasem "Super Express" zdecydował się przypomnieć szkolne osiągnięcia członków Sejmu. Wskazano, że prymusem był m.in. premier Mateusz Morawiecki, którego konikiem od najmłodszych lat miała być historia. Piątką choćby z języka polskiego mógł z kolei pochwalić się Andrzej Duda. W czasach szkolnych prezydent RP pełnił też funkcję ministranta. Spore problemy ze znienawidzoną matematyką miał za to były szef rządu Donald Tusk, a wagary nie były rzadkością w wykonaniu Roberta Biedronia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dramatyczne informacje dotarły do mediów. Nie żyje gwiazdor, znaleziono jego ciało
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych

Jak wskazuje se.pl, najciekawiej przedstawia się szkolna kariera Jarosława Kaczyńskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości miał mieć dwóję aż z trzech przedmiotów: przysposobienia wojskowego, polskiego i angielskiego. W efekcie nie zdał nawet z 10. do 11. klasy, o czym pisał zresztą w swej książce "Polska naszych marzeń" z 2011 roku. "Mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli", pisał prezes, cytowany przez "SE".

Powrót do szkoły stał się faktem. Jutro odbędą się pierwsze lekcje nowego roku szkolnego. Niezależnie od sympatii politycznych pozostaje nam zatem życzyć uczniom bezpiecznych zajęć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek zostawił list pożegnalny i nagle zniknął. Rodzina poprosiła o pomoc policję, właśnie wydano apel
  2. Ministerstwo nakazało usunąć artykuł o pedofilii w Kościele
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Od dzisiaj zakaz. Trzeba wiedzieć, jest wyjątek

Źródło: se.pl / Gazeta Wyborcza