Powódź na Podkarpaciu. W Kańczudze doszło do dramatu. Facebook.com/Zintegrowana Służba RatowniczaŹródło: Facebook.com/Zintegrowana Służba Ratownicza
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 27 Czerwca 2020

Dramatyczna powódź na Podkarpaciu powoduje całkowite spustoszenie. Porwała wóz strażacki i nawet busa, co się dzieje?

Powódź na Podkarpaciu. W Kańczudze w powiecie przeworskim woda porwała wóz strażacki i busa. Narażona na niebezpieczeństwo została pięcioosobowa rodzina, która była ewakuowana z zalanego domu. Ucierpiał również strażak i osoba znajdująca się busie.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. W tym czasie Wodne Pogotowie Ratunkowe starało się walczyć z żywiołem i ratować ludzi, którzy byli dotknięci powodzią. Doszło do tzw. powodzi błyskawicznej, która zdewastowała domy, gospodarstwa i naraziła życie mieszkańców.

Nagły strajk pod Pałacem Prezydenckim, mimo ciszy wyborczej. Młodzi nie wytrzymali i wyszli na ulice, mają dośćNagły strajk pod Pałacem Prezydenckim, mimo ciszy wyborczej. Młodzi nie wytrzymali i wyszli na ulice, mają dośćCzytaj dalej

Powódź na Podkarpaciu. W Kańczudze doszło do dramatu

O 1 w nocy ratownicy zauważyli dryfujący wóz strażacki, który porwała fala wodna. Za wozem podążał bus, który niestety również stracił przyczepność i został porwany przez żywioł.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znowu w akcji "kobiety chłopieją, a mężczyzna miękki i ciepły". Poniża kobiety do granic możliwości, bo uważa, że może
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

- Niezwłocznie zwodowaliśmy łódź ratowniczą Wodnego Pogotowia Ratunkowego i podpłynęliśmy do wozu straży pożarnej, który porwała woda. W samochodzie znajdowało się dwóch strażaków oraz pięcioosobowa rodzina, która wcześniej została ewakuowana przez strażaków z zalanego domu. W zatopionym wozie znajdowało się troje dzieci. Najmłodsze miało 6 lat – komunikował Dawid Burzacki, dowódca zespołu ratowniczego, podaje Polsat News.

Ratownicy, aby uratować pasażerów musieli wybić szybę. Najpierw uwolniono i wyprowadzono troje dzieci, później dołączyli do nich dorośli. Pojazd OSP od razu został zabezpieczony. Na sam koniec służby dopłynęły do busa, w którym przebywała jedna osoba. Została uratowana i nie doznała poważnych obrażeń.

Zintegrowana Służba Ratownicza poinformowała o wszystkim na swoim oficjalnym koncie na Facebooku i umieszczono nawet film z fenomenalnej akcji ratowników. Zdjęcie wyróżniające przedstawia prawdziwe miejsce zdarzenia.

- Łącznie z dwóch aut ratownicy wydobyli 8 osób, w tym trójkę dzieci i dwóch strażaków OSP - podano.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia prezydent Polski? Wszystko zależy od jednej rzeczy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: Polsat News

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News