Posłanka PiS i jej mąż zostali opisani przez dziennikarkę w jej artykule. Teraz dostaje pogróżki.. Wikipedia/Piotr WaglowskiŹródło: Wikipedia/Piotr Waglowski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 24 Lutego 2020

Ujawniła kulisy kariery minister z PiS. Teraz grożą jej gwałtem i śmiercią

Posłanka PiS i jej mąż zostali opisani przez dziennikarkę w jej artykule. Teraz kobieta dostaje anonimowe pogróżki. "Jeszcze jeden k***o opublikuj artykuł szkalujący Borowiak i Gembicką, to osobiście poderżniemy Ci gardło jak tłustej świni" - to szokujące słowa, pochodzące z e-maila zaadresowanego do dziennikarki serwisu Portalwloclawek.pl. Bogumiła Obałkowska poświęciła swój artykuł karierze posłanki PiS, Anny Gembickiej i jej męża, spoglądając na to krytycznym okiem. Grożą jej za to gwałtem i śmiercią. Sprawa trafiła już na policję.

Dziennikarka serwisu Portalwloclawek.pl, Bogumiła Obałkowska w zeszłą środę opublikowała artykuł zatytułowany "Zastanawia was szybka kariera A. Gembickiej? A wiedzieliście o karierze jej męża i fakcie, że nie przyjęła jego nazwiska?". Teraz ma problemy. Dostaje anonimowe pogróżki, w których grożą jej gwałtem i śmiercią. O sprawie pisze m.in. Polsat News. Sprawą zajęła się już także policja.

14. emerytury pełne limitów i obostrzeń. Nowe informacje nie ucieszą emerytów14. emerytury pełne limitów i obostrzeń. Nowe informacje nie ucieszą emerytówCzytaj dalej

Posłanka PiS i jej mąż opisani przez dziennikarkę w artykule. Teraz dostaje pogróżki i drży o swoje życie

Oto fragment e-maila, jaki otrzymała dziennikarka: "Jeszcze jeden k**o opublikuj artykuł szkalujący Borowiak i Gembicką, to osobiście poderżniemy Ci gardło jak tłustej świni, przedtem zostaniesz rozebrana, będziesz łaskotana godzinami, a potem wy**chana".

- Bliscy namawiają mnie do zawieszenia działalności - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl dziennikarka Bogumiła Obałkowska.

W swoim artykule poświęconym posłance PiS i jej mężowi dziennikarka poinformowała m.in. że mąż Anny Gembickiej - Szymon Dziubicki - pracuje obecnie w Agencji Rozwoju Przemysłu.

Dziennikarka przyjrzała się także zaskakująco przewrotnej i szybkiej karierze Gembickiej, która w młodym wieku osiągnęła bardzo wiele. Od 2020 roku jest bowiem wiceministrem w resorcie funduszy i polityki regionalnej, gdzie odpowiada m.in. za lokalne inicjatywy społeczne. Anna Gembicka jest zarazem jedną z najmłodszych posłanek i członków rządu Mateusza Morawieckiego.

Informacje na temat męża posłanki PiS znajdują się w rejestrze korzyści, czyli dokumencie ogólnodostępnym na stronie Sejmu. Oświadczenie zostało wypisane własnoręcznie przez Annę Gembicką i wynika z niego, że jej mąż Szymon Dziubicki jest także członkiem Rady Fundacji Forum Innowacyjnego Rozwoju Gospodarczego oraz członkiem Rady Nadzorczej Energia Euro Park Sp. z o.o.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Żałoba w Policji: wrzątek zalał kojec. Przejmujące zdjęcia poległych psów
2. Nowy kanał w naziemnej telewizji w Warszawie. Zobacz jak oglądać Polsat Film za darmo

Dziennikarka Bogumiła Obałkowska w swoim artykule zapowiedziała, że przyjrzy się bliżej, jakim budżetem dysponują powyższe instytucje, w których zasiada mąż posłanki Gembickiej. "Możemy się jedynie domyślać, że wszystkie operują pieniędzmi publicznymi" - dodała.

Dziennikarka drży o swoje życie. "Czy się obawiam o swoje życie lub zdrowie? Oczywiście, że tak, myślę, że nie ma osoby, w której takie groźby nie wzbudziłyby lęku, niemniej jednak swój zawód traktuję bardzo poważnie i mimo to będę kontynuować temat, który tak bardzo kogoś rozjuszył  (...) Mam nadzieję ustalenia sprawcy, ale czy tak powinno być, że dziennikarz ma się bać o swoje życie po publikacji materiału prasowego?" - napisała Obałkowska.

Sprawą zajmie się policja. Groźby są karalne i za ich wysłanie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Posłanka PiS Anna Gembicka zareagowała na tę sprawę i przekazała Polsat News, że wkrótce wyda w tej sprawie oświadczenie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zawody z udziałem Polaków odwołane. Wszystko przez zagrożenie koronawirusem
  2. Wystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomy
  3. Była jedną z najzdolniejszych polskich aktorek. "Czterej pancerni i pies" zrujnowali jej karierę
  4. Dziennikarz w szale po głośnej publikacji "Gazety Wyborczej". "Zera, powinny zniknąć"
  5. Klienci Biedronki i Aldi tracą nawet po 150 zł. Urząd przyjrzy się cwanemu procederowi
  6. Koronawirus w dwóch krajach, które Polacy uwielbiają odwiedzać. Pierwszy przypadek na Bałkanach