Tegoroczne polskie święta Bożego Narodzenia zaliczane do jednych z najgorszych pod względem wypadków i ofiar.. flickr.com/KarolinaKabatŹródło: flickr.com/KarolinaKabat
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Grudnia 2019

29 ofiar śmiertelnych, 316 osób rannych. Polskie święta Bożego Narodzenia były jednymi z najgorszych w ostatnich latach

Tegoroczne polskie święta Bożego Narodzenia zaliczane są do jednych z najgorszych w ostatnich latach. Chodzi o wypadki na drogach, w wyniku których śmierć poniosło 29 osób, a aż 316 osób zostało rannych. Przerażający raport.

Piątek był najtragiczniejszym dniem na polskich drogach podczas świątecznej akcji policji w tym roku. Tak wynika z najnowszego raportu. W pierwszy dzień po świętach, czyli w piątek 27 grudnia, w 66 wypadkach drogowych zginęło 9 osób, a 83 zostały ranne - podaje RMF FM. Policjanci zatrzymali tego dnia także 150 pijanych kierowców.

Uważajcie, wracając ze świąt. Zarejestrowane wczoraj nagranie powinno być przestrogąUważajcie, wracając ze świąt. Zarejestrowane wczoraj nagranie powinno być przestrogąCzytaj dalej

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia jednymi z najgorszych pod względem wypadków i ofiar

Licząc od Wigilii, na polskich drogach doszło aż do 253 wypadków. Zginęło w nich łącznie 29 osób, a rannych zostało aż 316 osób. Od początku świąt policjanci zatrzymali 656 nietrzeźwych kierowców. Policyjna akcja "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" potrwa do niedzielnego wieczora. Od wtorku, każdego dnia akcji, na polskie drogi wyjeżdża średnio ok. 5 tys. policjantów.

Funkcjonariusze policji wyjaśniają, że najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość, a czasem niestety także alkohol.

W sobotę sytuację na drogach pogarszały dodatkowo marznące opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południu kraju śnieg.

Do wszystkich, którzy powrót do domów ze świąt mają jeszcze przed sobą, apelujemy o ostrożność i rozwagę! Wracajcie bezpiecznie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. W Boże Narodzenie zmarła 15-letnia Gabrysia. Na jej leczenie Polacy uzbierali 4 miliony złotych

3. Piotr Adamowicz przerwał milczenie ws. zabójcy swojego brata

4. Musiało się tak skończyć. Tadeusz Rydzyk powołał się na papieża Franciszka, mówiąc o Jędraszewskim

5. Masz staż pracy? Dostaniesz nawet kilkaset złotych podwyżki

6. Dramat na bożonarodzeniowej mszy. 21 osób w ciężkim stanie trafiło do szpitala

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News