Polskie Radio mierzy się z akcją protestacyjną dziennikarzy.. (zdj. ilustr.) pixabay/Joe007Źródło: (zdj. ilustr.) pixabay/Joe007
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Maja 2020

Wielki strajk w mediach publicznych. Dziennikarze z jednej ze stacji mają już dość

Polskie Radio i temat ocenzurowania utworu Kazika zatytułowanego "Twój ból jest lepszy niż mój" od wczoraj jest na ustach niemal wszystkich. Swój protest wobec poczynań rozgłośni wyrazili także pracujący w niech dziennikarze. Akcję okraszono hasztagiem "Murem Za Trójką".

Przypomnijmy, że o wspomnianym utworze zrobiło się głośno nie tylko przez jego niewątpliwą jakość, ale również tematykę, jakiej dotyka. "Twój ból jest lepszy niż mój" odnosi się bowiem do głośnej wizyty Jarosława Kaczyńskiego na teoretycznie zamkniętym Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie podczas obchodów 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Piosenka dość nieoczekiwanie znalazła się na pierwszym miejscu popularnej liczby przebojów "Trójki", po czym informacja o jej zwycięstwie niemal natychmiast zniknęła ze strony internetowej rozgłośni. Po kilku godzinach dyrektor stacji Tomasz Kowalczewski wystosował zaś komunikat, w którym przekonywał, że podczas głosowania miało dojść do złamania regulaminu (wprowadzenie piosenki spoza listy) oraz błędu przy liczeniu głosów. Ostatecznie redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu owego głosowania.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Polskie Radio i "odebranie stacji wiarygodności"

Sprawa zatacza coraz szerszy krąg. Dość powiedzieć, że w wyniku opisanej afery ze stacją pożegnali się dziennikarze o niemal legendarnym statucie – Marek Niedźwiecki i Hirek Wrona. W zamieszczonym oświadczeniu Niedźwiecki przekazał, że jego odejście to efekt zarzucenia mu oszustwa. Dodajmy, że zawieszono także Bartosza Gila.

Jak podaje Polsat News, wniosek o odwołanie prezes stacji Agnieszki Kamińskiej złożyli posłowie Kukiz\' 15. "Na prośbę Pawła Kukiza przedstawiciel Kukiz\' 15 w Radzie Mediów Narodowych, Grzegorz Podżorny, złoży wniosek o natychmiastowe odwołanie prezes Polskiego Radia za tolerowanie skandalicznego cenzurowania piosenki Kazika i o rozpisanie otwartego konkursu na to stanowisko", czytamy na Twitterze członka ugrupowania Stanisława Tyszki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Twoje wakacje w Polsce mogą zamienić się w farsę. Szykują się limity turystów, też możesz mieć problem

Rozgłośnia będzie zmuszona zmierzyć się również z protestami wciąż pracujących w niej dziennikarzy. Z informacji podanych przez polsatnews.pl wynika, że w mediach społecznościowych opublikowano oświadczenie, które podpisali m.in. Piotr Stelmach, Katarzyna Stoparczyk, Katarzyna Borowiecka, Katarzyna Pruchnicka, Agnieszka Szydłowska, Michał Margański, Krystian Hanke, Marcin Łukawski, Agnieszka Furtak-Bilnik oraz Edyta Kocemba. Komunikat oznaczono hasztagiem "Murem Za Trójką".

"Szanowni Państwo, Przez wiele lat pracowaliśmy na to, byście mogli słuchać Trójki z przyjemnością. Żeby to było dobre i mądre radio. Teraz musimy zaprotestować. Przeciwko odebraniu stacji wiarygodności. Przeciwko skandalicznemu traktowaniu dziennikarzy. Przeciwko cenzurze. Przeciwko sukcesywnemu niszczeniu radia", czytamy we wpisie Piotra Stelmacha.

I dalej: "Mamy dość wystawiania Trójki na nieustanne zarzuty zakłamywania rzeczywistości i ingerencji polityków. Stało się za dużo. Dość! Stoimy murem za Markiem Niedźwieckim i Bartoszem Gilem".

Protest dziennikarzy radiowej

Przypomnijmy, że w związku z przetaczającą się przez stację "dobrą zmianą" z "Trójką" pożegnało się uprzednio kilkunastu uznanych dziennikarzy, w tym m.in. Wojciech Mann czy Anna Gacek.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Polski pociąg przed wojną jeździł szybciej niż Pendolino. Lux Torpeda robiła furorę
   2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
   3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
   4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
   5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
   6. Stan zagrożenia może być wydłużony o kolejny miesiąc. Wiadomość potwierdził premier Hiszpanii

Źródła: polsatnews.pl / facebook/Piotr Stelmach

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News