Polskie Radio zwalnia dziennikarkę. Facebook/Anna Gacek
Źródło: Facebook/Anna Gacek
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 9 Marca 2020

Niezrozumiałe, natychmiastowe zwolnienie. Po 19 latach pracy z anteny Polskiego Radia znika uwielbiana dziennikarka

Polskie Radio postanowiło zwolnić z pracy Annę Gacek. Dziennikarka przepracowała w rozgłośni 19 lat. "Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki".

"Dziś nie usłyszymy się w Aksamicie. Jutro nie będzie mnie w Tonacji. W czwartek nie poprowadzę Do Południa", czytamy we wpisie byłej już dziennikarki Programu Trzeciego Polskiego Radia Anny Gacek.

Gacek została zwolniona ze skutkiem natychmiastowym. "Nawet najmniej mi przychylni nie mogą zarzucić mi braku profesjonalizmu", pisze dziennikarka na swoim Facebooku.

Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następcówNie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następcówCzytaj dalej

Polskie Radio zwalnia dziennikarkę. "Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji"

Gacek zwróciła się do słuchaczy Trójki. "Ponieważ nie pożegnam się z Wami w audycji, dziękuję Wam tutaj. Jesteście najlepszymi Słuchaczami na świecie. Dziękuję również wszystkim Artystom - relacje z Wami były, są i będą jednymi z najważniejszych w moim życiu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ujawniamy największą tajemnicę Tadeusza Rydzyka. Prawda o rodzinie jest zupełnie inna
2. Czad w domu jednorodzinnym. W środku było sześć osób, jedna trafiła do szpitala

"To także kilkaset wywiadów przywiezionych z całego świata, zazwyczaj na koszt własny, często pierwszych w Polsce, najczęściej jedynych. Szaleństwo, wiem. Inwestycja w moją pasję, w moją zawodową miłość", wspomina dziennikarka, która w Polskim Radiu spędziła niemal dwie dekady.

"Żegnam się dziś z Programem Trzecim. To była moja pierwsza praca. Nie znam dorosłego życia bez pracy w Trójce. Jestem teraz mieszanką skrajnych emocji, od dumy z wszystkiego co osiągnęłam, po lęk o przyszłość", wyznaje Anna Gacek, kolejna z dziennikarek dotkniętych przewijającą się przez media publiczne "dobrą zmianą". Zaznacza jednak, że jest podekscytowana tym, co przyniesie przyszłość.

Rozczarowanie decyzją prezes Radiowej Trójki wyrażają słuchacze stacji. "To już koniec Trójki. Pani była promykiem, młodością, radością w tym już tak innym niż przed laty radiem. To bardzo smutne. Powodzenia pani Aniu", pisze jedna z internautek, komentując wpis Anny Gacek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy
  3. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym
  4. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  5. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  6. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  7. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata

Źródło: Facebook/Anna Gacek