Polskie babcie. Facebook / Telewizja Obywatelska
Źródło: Facebook / Telewizja Obywatelska
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Lipca 2020

Pilny i nagły protest. Polskie Babcie mają dość, nagle wyszły na ulice

Polskie Babcie protestują przeciwko dyskryminowaniu osób LGBT oraz nienawiści, która wylewa się ze wszystkich możliwych miejsc naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Telewizji Polskiej. Ich demonstrację nagłośniła Telewizja Obywatelska.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa Polskich Babć. Kilka miesięcy temu również protestowały przeciwko nienawiści wylewającej się z internetu. Tym razem Polskie Babcie zebrały się na Patelni, by po raz kolejny zaprotestować przeciwko narastającemu problemowi wykluczenia osób nieheteronormatywnych oraz nienawiści jaka sączy się z Telewizji Polskiej.

ZUS rusza z całkowicie nową usługą, powinni o niej wiedzieć wszyscy rodzice. Chodzi o wypłaty dodatkowego 500 plusZUS rusza z całkowicie nową usługą, powinni o niej wiedzieć wszyscy rodzice. Chodzi o wypłaty dodatkowego 500 plusCzytaj dalej

Polskie Babcie - kim są?

Polskie Babcie to oddolna inicjatywa polskich kobiet, sprzeciwiających się polityce nienawiści, która - ich zdaniem - forsowana jest przez polski rząd. Nieformalne stowarzyszenie określane jest jako przeciwwaga dla starszych kobiet związanych z środowiskiem Radia Maryja. W trakcie dzisiejszego protestu można zauważyć wiele transparentów odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, dotyczących m.in. praw kobiet oraz Telewizji Polskiej.

Zrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceZrobiłeś już plany na weekend? Wszystko może zostać zrujnowane, prognozy nie są sprzyjająceCzytaj dalej

Polskie Babcie organizują się w internecie. - Mówią, że serca im pękły po tym, co się stało w Białymstoku. Znają się z Facebooka, tam się umawiają. Polskie babcie, które postanowiły pokazać, że nie zgadzają się na faszyzm, przemoc i zło, które rozlewają się po kraju. Stoją dla swoich wnuków - czytamy na profilach osób związanych z ruchem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  3. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Uciekali przed horrorem. Mieli tylko jedno wyjście. Dramat w Europie. Nagranie wbija w fotel