Sebastian Furtak. https://www.youtube.com/watch?v=NJFwZV-3a8wŹródło: https://www.youtube.com/watch?v=NJFwZV-3a8w
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Stycznia 2020

Nie żyje polski dziennikarz. Jego ciało znaleziono w Chinach

Polski dziennikarz, Sebastian Furtak, zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku w Chinach. Rodzina nie została poinformowana o jego śmierci.

Sebastian Furtak przed wyjazdem do Chin pracował m.in jako dziennikarz TVP Info, Superstacji oraz biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Jego ostatnim miejscem pracy przed wyjazdem do Azji było radio TOK FM.

"Wyborcza" informuje, że ciało 39-latka znaleziono pod koniec grudnia 2019 roku. Rodzina nie miała pojęcia o śmierci Sebastiana. Dowiedzieli się o niej dopiero, gdy zgłoszono zaginięcie dziennikarza.

Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. Rydzyk do spółki z Chazanem i prawicowymi mediami poszli o krok dalej, niż do tej pory. "Dzieci niezagnieżdżone"Czytaj dalej

Polski dziennikarz został znaleziony na schodach

O śmierci Sebastiana Furtaka nie poinformowano również Ambasady oraz konsulatu Rzeczypospolitej w Chinach.

Jego ciało znaleziono na schodach budynku, w którym mieszkał. Dziennikarz od dwóch lat przebywał w Chinach, gdzie uczył się języka angielskiego. "Wyborcza" podaje, że zdaniem chińskiej policji Sebastian zmarł w wyniku upadku ze schodów. Jak czytamy, wykluczono udział osób trzecich.

Rodzina oraz przyjaciele zmarłego Sebastiana uruchomili akcję mającą na celu zebranie pieniędzy na kremację oraz sprowadzenie prochów do Polski. "W związku z tym, że nieszczęśliwy wypadek zdarzył się w Chinach, zbieramy na ostatnią podróż Sebastiana do domu. Do Gdańska. Według wstępnych wyliczeń transport i kremacja prochów wynosi 27 tysięcy nie wliczając dodatkowych kosztów. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będzie możliwy powrót Sebastiana do domu", napisała rodzina zmarłego, cytowana przez Radio ZET.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Ogromna awaria we wszystkich urzędach w Polsce. Nie załatwisz żadnej, nawet pilnej sprawy

2. Najpiękniejsza pani pilot na całym świecie. Internauci za nią szaleją, wygląda nieziemsko

3. Była posłanka PiS się wygadała. Partia może być na nią zła

4. 20 lat przepracowała w Polskim Radio i Trójce. Nie żyje dziennikarka, Maja Borkowska

5. Sejm i Senat nareszcie się dogadali. Przyznali sobie po 1000 zł

6. Ale się porobiło. Oczekiwana decyzja papieża Franciszka w sprawie Rydzyka

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News