Tygrys
Źródło: LAV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Listopada 2019

Tylko dla osób o mocnych nerwach. Włosi opublikowali nagrania z transportu tygrysów, pojawiły się nowe wątki

Aktywiści z włoskiej organizacji LAV domagają się ukarania osób, odpowiedzialnych za gehennę przewożonych do Dagestanu tygrysów. W internecie opublikowali nagrania z transportu zwierząt. Znajdowały się one w malutkich klatkach. Na wozie znajdował się napis "konie".

TVN24 opublikował właśnie fragmenty rozmowy z przedstawicielami Lega Anti Vivisezione, włoskiej organizacji walczącej o prawa zwierząt. LAV udostępniło w internecie filmy z transportu tygrysów, nagrane przez przewoźników. Znajdziecie je nad artykułem. Ostrzegamy, są przerażające.

Ataki na zoo, które uratowało tygrysy z granicy. Możliwa jest zemstaAtaki na zoo, które uratowało tygrysy z granicy. Możliwa jest zemstaCzytaj dalej

LAV zapewnia o swojej determinacji do ukarania osób, odpowiedzialnych za tragedię zwierząt.

- Składamy wniosek na policję, ale w sprawie, a nie przeciwko komuś. Chcemy się dowiedzieć, kto tak naprawdę powinien zostać ukarany: właściciele, ci, którzy naszym zdaniem zapłacili za tygrysy, czy też włoskie władze, które wydały zgodę na transport – powiedział w rozmowie z TVN24 Andrea Cassini.

Pojawiły się nowe wątki

Przedstawiciele LAV twierdzą, że znają tożsamość osoby, która sprzedała zwierzęta, jednak nie będą jej ujawniać. Wiemy jedynie, że pozostaje powiązana ze środowiskiem cyrkowym i żyje z handlu dzikimi zwierzętami.

Cassini, podobnie jak dyrektorka poznańskiego zoo, Ewa Zgrabczyńska, spekuluje, że tygrysy nie miały dotrzeć do Dagestanu żywe. Nie stawia jednak jasnej tezy.

Dzięki LAV dowiadujemy się również, że właścicielka tygrysów, Irina Kulikowska, musiała zapłacić za ich kupno ogromną kwotę.

- Wiemy też, niestety, że z oszczędności wybrano usługę w firmie, która nie miała warunków do transportu tego typu zwierząt - mówił dla telewizji Andrea Cassini.