Polska rodzina okradziona na Cyprze. W okradzionym samochodzie był jeden, szczególnie cenny i ważny przedmiot.. pxhere.com/mohamedhassanŹródło: pxhere.com/mohamedhassan
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 30 Grudnia 2019

Polska rodzina okradziona na Cyprze. Rodzice błagają o oddanie jednego z przedmiotów

Polska rodzina błaga złodziei o zwrot jednego, szczególnie ważnego i cennego dla nich przedmiotu. Chodzi o urnę z prochami ich nastoletniego syna. Samochód, w którym znajdowała się m.in. urna, został okradziony na Cyprze.

Jak informuje BBC, 19-letni syn pary Dennis, stracił życie latem tego roku w wyniku wypadku samochodowego w Szwecji. Jego rodzice, Kinga i Bartek Bednarz, postanowili, że zgodnie z życzeniem syna, rozsypią jego prochy tam, gdzie jest "ciepło i pięknie". W związku z tym postanowili udać się na Cypr.

Zabił księdza krucyfiksem. Wcześniej był wykorzystywanyZabił księdza krucyfiksem. Wcześniej był wykorzystywanyCzytaj dalej

Polska rodzina okradziona na Cyprze. Błagają o zwrot urny z prochami ich syna

Rodzice chcieli rozsypać prochy syna w morzu. Wcześniej jednak zatrzymali się na obiad w restauracji znajdującej się niedaleko plaży. Urna z prochami została w samochodzie. Zamknięta była w drewnianym pudełku, który włożony został do czarnego plecaka. Niestey, ta niezwykle cenna rzecz padła ofiarą złodzieja, prawdopodobnie nieświadomie, gdyż mógł nie zdawać sobie sprawy, co konkretnie znajduje się w plecaku.

- "Kiedy wyszliśmy z restauracji zauważyliśmy, że nas samochód został okradziony. Ktoś zniszczył szybę i zabrał ze środka plecak oraz inne nasze bagaże. (...) Złodziej nie musi oddawać pozostałych naszych rzeczy, prosimy tylko o zwrot drewnianej urny z prochami naszego syna" - napisała matka Dennisa na swoim Facebooku. Na urnie znajduje się wyryte imię syna, wzór przypominający motyla oraz data jego urodzin i śmierci: 2000-2019.

- Nie byliśmy w stanie spędzić świąt w domu bez naszego syna. Chcieliśmy uciec daleko, w jakieś ciepłe miejsce, żeby tam zamknąć najgorszy rok w naszym życiu - powiedziała Kinga Bednarz w rozmowie z BBC.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Ewa Szykulska jest nieuleczalnie chora. Mimo to nie zamierza się nad sobą użalać

3. Niestety, spełnił się najczarniejszy scenariusz. Kot, o którym pisaliśmy, zmarł w męczarniach

4. Internet nie zapomina. Tak Kurski mówił o Ogórek jeszcze jakiś czas temu

5. Znalazły się pieniądze na emerytury. Brakowało 7 mld zł

6. Uwielbiany wokalista disco polo przewieziony do szpitala, z samochodu został tylko wrak. Porażające zdjęcia z tragedii

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News