Polska: zatrzymajmy fermy futrzarskie
Źródło:youtube/Otwarte Klatki
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 4 Listopada 2019

Polki i Polacy sprzeciwiają się okrucieństwu zwierząt. Dołączcie do petycji

Fermy futerkowe są kaźniami, u podstaw których leży zwykła, ludzka próżność. Ich działanie jest, najprawdopodobniej, najokrutniejszą formą wyzysku zwierząt. Choć nadal wiele ferm działa w ukryciu, informacje na ich temat, jakie udaje się uzyskiwać aktywistom, porażają.

Najpopularniejsze spośród zwierząt, wykorzystywanych na fermach futerkowych, to w Polsce lisy, norki i tchórze. Trzymane są zazwyczaj w koszmarnych warunkach, ściśnięte w klatkach, pozbawione możliwości swobodnego ruchu. Prowadzi to do zachowań agresywnych, łącznie z kanibalizmem.

- Zwierzęta futerkowe z powodu stresu i ciasnoty atakują inne osobniki, a także same się okaleczają. Nieleczone rany zazwyczaj kończą się infekcjami i śmiercią, gdyż leczenie jest po prostu nieopłacalne - czytamy na stronie cenafutra.info.

Nigdy więcej! Apelujemy o zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkachNigdy więcej! Apelujemy o zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkachCzytaj dalej

Te zwierzęta, które przeżywają przed ubojem, giną w koszmarnych męczarniach, często próbując uciec. Zabija się je poprzez rażenie prądem, bądź zagazowanie.

Polki i Polacy sprzeciwiają się hodowlom futerkowym

Organizacje prozwierzęce od lat apelują o wprowadzenie prawnego zakazu hodowania zwierząt na futro. Okazuje się, że nastroje antyfutrzarskie, udzielają się szerszym masom. W sondażu CBOS z 2018 roku 59% respondentów opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu hodowli zwierząt na futra. "Fakt" przytoczył ostatnio jeszcze bardziej optymistyczne dane.

Z badania przeprowadzonego we wrześniu przez Centrum Badawczo-Rozwojowe Biostat wynika, że do przemysłu futrzarskiego negatywnie nastawionych jest 73 proc. Polek i Polaków. Zarówno tych, mieszkających na wsi, jak i w mieście.

Petycję, przeciwko wykorzystywaniu zwierząt na futra podpisać możecie m.in. na stronie cenafutra.info.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News