polska. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 4 Kwietnia 2020

Niezbędny sprzęt medyczny i ochronny dopiero w czerwcu. Zatrważające słowa Szefa KPRM

Polska nie jest w żaden sposób przygotowana na stan epidemii, w którym obecnie się znajdujemy. Chodzi o maseczki i asortyment dla medyków. W Polsce nie ma linii produkcyjnych. Będą dopiero w czerwcu.

Michał Dworczyk nie zapowiedział pozytywnych zmian. Okazuje się, że 100 mln maseczek w Polsce zostanie dopiero wyprodukowana w lato.

Wybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawieWybory odbędą się jednak latem? Przełomowe doniesienia SE w tej sprawieCzytaj dalej

Polska i asortyment ochronny dla medyków

Trwa Konferencja prasowa Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Obecnie dostarczono zaledwie 31 mln maseczek ochronnych i 28 mln maseczek z filtrami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. O. Rydzyk zabrania picia kawy podczas mszy domowej. Szkoli ludzi, jak mają żyć
2. Najsmutniejsze otwarcie metra. Pierwsi pasażerowie pojechali nowym odcinkiem

Michał Dworczyk zaskoczył obywateli niespodziewanymi słowami: "Na polecenie Mateusza Morawieckiego rozpoczęto budowę możliwości i kompetencji w zakresie zdolności produkcyjnych tego podstawowego sprzętu ochronnego dla służb medycznych i wszystkich służb, które są na pierwszym froncie walki z koronawirusem".

"Są w tej chwili stawiane linie produkcyjne m.in. maseczek medycznych, czyli tych, które będą trafiały do szpitali w czerwcu. Te moce produkcyjne powinny być już na poziomie 100 mln sztuk miesięcznie" - dodał.

Internauci oglądający transmisję i komentujący byli oburzeni. Padały pytania "w czerwcu?". Dworczyk tak, jakby przewidział i odpowiedział sobie sam.

"Dlaczego dopiero w czerwcu? Dlatego, że też trzeba jasno to sobie powiedzieć, te kompetencje, nie tylko z Polski, z większości krajów europejskich, zostały przeniesione głównie do Chin i dzisiaj takich kompetencji Polska praktycznie nie posiadała, stąd zakup całych linii maszyn do produkcji tego asortymentu medycznego." - powiedział.

Nie jest to zadowalająca prognoza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
  2. Ministerstwo edukacji zdecydowało się na kolejne, radykalne obostrzenia. Wiadomo, co stanie się z dziećmi i młodzieżą
  3. Jarosław Kaczyński nie przejmuje się rządowymi rozporządzeniami. Za kilka dni wyruszy w podróż
  4. Rydzyk nie daje za wygraną. Jego prośba w czasie pandemii może bulwersować
  5. W tej chwili ważą się nasze losy. Zwołano pilną naradę na Nowogrodzkiej
  6. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News