Polska. Pixabay/leo2014Źródło: Pixabay/leo2014
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 1 Maja 2020

Ekspert twierdzi, że Polska nie uniknie kolejnej fali epidemii, która zmiotła inne kraje. Porażające doniesienia polskiego profesora

Polska. Pandemia koronawirusa wciąż zbiera swoje żniwo w Europie. Wielu spekuluje w sprawie terminu zakończenia się zmagań świata z uciążliwym wirusem. Znany profesor postanowił wypowiedzieć się w sprawie przyszłości kryzysu epidemiologicznego w Polsce.

Wśród wielu z nas pojawia się nadzieja na szybki powrót do normalności. Luzowane obostrzenia oraz rezygnowanie z restrykcyjnych przepisów dokłada do tego swoją cegiełke. Jednak nie dla każdego zakończenie pandemii wydaje się być takie oczywiste. Trwają podejrzenia na temat powstania drugiej fali zachorowań na COVID-19. Profesor Jacek Wysocki, będący specjalistą w dziedzinie chorób zakaźnych postanowił postawić przyszłość rychłego końca epidemii pod znakiem zapytania.

- Wobec tego na grypę mamy i lek, i szczepionkę. A na koronawirusa ani tego, ani tego - mówił.

Duda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoDuda wydał nagłe oświadczenie podczas konwencji. Chce dać kolejne pieniądze Polakom za darmoCzytaj dalej

Polska. Czy szykuje się nam druga fala zachorowań na koronawirusa?

Zdaniem eksperta czas trwania epidemii może się znacznie wydłużyć. Były rektor Uniwersytetu Nauk Medycznych w Poznaniu, prof. Jacek Wysocki twierdzi, że wynalezienie szczepionki na koronawirusa może zająć od pięciu do 10 lat. Na łamach "Wirtualnej Polski" podkreśla jednak, że ilość zaangażowanych w proces naukowy osób może znacznie przyśpieszyć czas trwania prac. W rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" wkazuje, że problemem wciąż będzie wytworzenie preparatu dla tak dużej ilości osób.

- Zwykle wynalezienie nowej szczepionki trwa od 5 do 10 lat. Teraz chcemy to zrobić błyskawicznie. Pracuje nad tym mnóstwo ludzi. To może przyspieszyć jej odkrycie, ale skonstruowanie szczepionki nadal nie jest proste - mówi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomo, dlaczego Andrzej Duda chce wyborów w maju. Wszystko się wydało, nie ma już wątpliwości
2. Ogromne kolejki na jednej ze stacji. Kierowcy dosłownie walczą o benzynę, dantejskie sceny

Profesor skomentował również dla redakcji "Wirtualnej Polski" kwestie organizacji wyborów prezydenckich. Zdaniem prof. Wysockiego to wielkie przedsięwzięcie stanowi nic innego jak naruszenie zasad epidemiologicznych. Uznaje, że ta masowa akcja może stanowić naruszenie życia i zdrowia głosujących Polek i Polaków. Przypomnijmy, że na całym świecie zakażonych wirusem COVID-19 jest ponad 3 miliony populacji. W wyniku przegranej walki z chorobą umarło niewiele ponad ćwierć miliona osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz nie ma wątpliwości w sprawie majówki. Polacy mają jeden zasadniczny problem
  2. Fenomenalna wiadomość dla tysięcy Polaków. Zacząć się ma 4 maja
  3. Z polskiego schroniska zniknęły wszystkie zwierzęta. Niespodziewany efekt epidemii
  4. Niewyobrażalnie tragiczne, 31-latka chciała uczcić koniec kwarantanny zdjęciem. Niestety nie żyje
  5. Czy na ulicy obecnie nie można jeść i pić? GIS rozwiewa wątpliwości
  6. Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagrali

Źródło: Wirtualna Polska

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News