Polsat, Sylwester. youtube/Polsat
Źródło: youtube/Polsat
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Stycznia 2020

Polsat wyśmiał sylwestra TVP. Uderzyli w najczulszy punkt

Polsat walczył z pozostałymi, największymi stacjami o sylwestrową widownię, w wyjątkowo zacięty sposób. Na scenie w Chorzowie pojawili się m.in. Sławomir, Michał Szpak, Maciej Maleńczuk i Piersi. To właśnie występ ostatniego z wymienionych zespołów, wywołał największe kontrowersje. Wykonawcy odnieśli się do jednego z najważniejszych elementów Sylwestra Marzeń w jednoznacznie ironiczny sposób.

Choć za tegorocznego zwycięzcę w rankingu oglądalności sylwestra uznano TVP, jeden z występujących na analogicznej imprezie wykonawców, postanowił zainspirować się Telewizją Polską. Według wielu - po prostu ją wykpić. Zespół Piersi w zupełnie nowej aranżacji zagrał jeden z najbardziej kultowych przebojów Zenka Martyniuka.

Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuWtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniuCzytaj dalej

Polsat wyśmiewa TVP?

Piosenka "Przez twe oczy zielone" w podobnym czasie wybrzmiewała zarówno w TVP jak i na Polsacie. W drugiej z wymienionych stacji, śpiewał ją jednak nie autor przeboju a wokalista Piersi.

- Piosenka niespodzianka! Gdyby ta piosenka była po angielsku, byłaby lepsza niż "Despacito" - wykrzyczał Adam Asanov na Stadionie Śląskim.

Publiczność bawiła się znakomicie. Występ odebrany został jednak, jako rodzaj satyry. Promowanie Zenka Martyniuka i innych twórców disco polo przez Telewizję Publiczną, pozostaje mocno krytykowane przez część opinii publicznej.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Nowe ognisko ptasiej grypy w Polsce. Objawy i powikłania, które mogą pojawić się u ludzi

3. Warszawiacy oszukani w sylwestra? Ratusz milczy

4. Joanna Szczepkowska próbowała pomóc umierającemu człowiekowi. Skandaliczne zachowanie pogotowia

5. W rządzie zasiada milioner. Znamy wartość majątku Mateusza Morawieckiego i ministrów

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów