Polsat News nagłaśnia sprawę kobiety, której jedenaścioro dzieci ma zostać odebranych przez sąd. screen Polsat NewsŹródło: screen Polsat News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 29 Lutego 2020

Ma piętnaścioro dzieci, jedenaścioro właśnie jej odebrano. Nikt nie zna powodu

Polsat News nagłaśnia sprawę matki, wychowującej piętnaścioro dzieci, której jedenaścioro najmłodszych synów i córek ma zostać odebrane. Decyzji sądu nie rozumie ani kobieta ani opiekujący się nią Ośrodek Pomocy Społecznej.

40-letnia Magdalena z Wierzbicy, praktycznie bez niczyjej pomocy, wychowuje piętnaścioro swoich dzieci. Do tej pory siedemnastoosobowa rodzina mieszkała w domu, złożonym z trzech izb. Kobieta samodzielnie starała się zadbać o dom.

Zostały 3 dni aby zgłosić się do ZUS. Można sporo oszczędzićZostały 3 dni aby zgłosić się do ZUS. Można sporo oszczędzićCzytaj dalej

- Jako matka ogarnęłam dom, dzieci do szkół, lekarza, wszystko. Ja nie miałam poparcia w mężu, bo wiadomo: jak pił, to nie miał czasu ani do dzieci, ani domu - mówi pani Magdalena w rozmowie z dziennikarzami.

Polsat News nagłaśnia sprawę Pani Magdaleny. Sąd bez uzasadnienia ma odebrać jej dzieci

Kiedy zauważyła, że z jej starszymi synami dzieje się coś złego, nie pozostawała bierna. Chłopcy wagarowali i brali dopalacze. Z prośbą o pomoc Pani Magdalena zwróciła się do kuratora sądowego. Ten zareagował wnioskując o odebranie jej dzieci.

Sąd przychylił się do wniosku kuratora, co zaszokowało nie tylko kobietę ale i Ośrodek Opieki Społecznej, który od lat jej pomaga.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziennikarz znalazł się za kulisami konwencji Kidawy-Błońskiej, nagranie podbija sieć. "Spontaniczne przywitanie"
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

- To nie jest na nasz wniosek, absolutnie. Nie mamy jakichś problemów z panią, ani z rodziną. Jeżeli coś się dzieje, rodzina się do nas zgłasza i zawsze otrzyma od nas pomoc - mówi dla Polsat News Katarzyna Kowalik, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ładzicach.

Monika Malcher, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie również nie zna powodu, dla którego kobiecie odebrano dzieci. W rozmowie z dziennikarzami podkreśliła, że postanowienie, które otrzymała placówka pozbawione było uzasadnienia.

Pani Magdalena ma w planach remont domu. Chce zacząć od poddasza. Liczy, że dzięki temu sąd postanowi oddać jej dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie