Gościnie Bogdana Rymanowskiego w Polsat News rozmawiały o Strajku Kobiet. screen "Gość Wydarzeń" Polsat NewsŹródło: screen "Gość Wydarzeń" Polsat News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 21 Listopada 2020

"Ratują inną część ciała, bo na twarz już za późno". Ostre starcie na antenie Polsatu ws. Strajku Kobiet

Widzowie Polsat News usłyszeli emocjonalną wymianę zdań w programie "Gość Wydarzeń" prowadzonym przez Bogdana Rymanowskiego. Mirosława Stachowiak-Różecka z PiS oraz Anna Maria Żukowska z Lewicy komentowały kontrowersje wokół Strajku Kobiet i działań policji. Omówiono między innymi zdecydowaną odmianę w charakterze podejmowanych przez funkcjonariuszy działań. Nie zabrakło wyjątkowo ostrych słów kratki pod adresem służb.

Strajk Kobiet to obecnie jeden z głównych tematów w polskich mediach, dlatego zapraszanie przez Polsat News gości mających wypowiadać się w tej kwestii nie jest niczym zaskakującym. Ostatnie wydarzenia spowodowały, że opinie na temat działań funkcjonariuszy stały się wyjątkowo negatywne, a Bogdan Rymanowski zapytał polityczki o ich stosunek do tych doniesień.

Zmiany wśród prowadzących Zmiany wśród prowadzących "Pytanie na śniadanie". Niespodziewanie powraca zwolniony dziennikarz, TVP podjęło decyzjeCzytaj dalej

W czasie rozmowy w programie "Gość Wydarzeń" na antenie Polsat News rozmówczynie Bogdana Rymanowskiego zdecydowały się na wyjątkowo ostre wypowiedzi. Dyskusja była emocjonalna, jednak trudno się temu dziwić. Internet jest oburzony po publikacji kolejnych nagrań z protestów, a szczególnie momentów, gdy nieumundurowani funkcjonariusze atakowali strajkujących pałkami teleskopowymi. Kwestia ta poruszona została przez posłankę Lewicy.

Strajk Kobiet komentowany przez polityczki na antenie Polsat News, padły jasne stanowiska

Anna Maria Żukowska z Lewicy pojawiła się na antenie Polsat News i od samego początku nie ukrywała swojego niezadowolenia z tego, jaka zmiana zaszła w zachowaniu funkcjonariuszy działających przy protestujących w ramach Strajku Kobiet.

- Widać było, że jest przyzwolenie, żeby policja była bardziej brutalna niż wcześniej. Coś się zmieniło. Nie była taka wyrywna nawet jak podpalano mieszkanie na Marszu Niepodległości. [...] podczas protestów kobiet liczba policja, która została ściągnięta do Warszawy z innych województw pokazywała, że jest chęć demonstracji siły władzy. [...] Ta siła miała być zademonstrowana pałą teleskopową, którą przejeżdżano po plecach obywateli. To miało pokazać, że władza się nie cofnie przed walką z własnymi obywatelami - mówiła w czasie rozmowy w programie "Gość Wydarzeń". 

wtv.pl - portal informacyjny"Nauczycielka nazwała nas osobami zaburzonymi, terrorystkami". Próbował protestować podczas nauczania zdalnego, poniósł konsekwencjeCzytaj dalej

Swoje zdanie w Polsat News przedstawiła również posłanka partii rządzącej, Mirosława Stachowiak-Różecka. Polityczka wypowiadała się zdecydowanie bardziej dyplomatycznie, a jej ocena pracy policji opierała się na stwierdzeniu, że na samych działaniach służb posłanka się nie zna. Mimo to w czasie rozmowy z Bogdanem Rymanowskim zdecydowała się na krótką wypowiedź na temat nieprawidłowości w szeregach funkcjonariuszy.

Posłanka PiS o nieprawidłowościach w czasie protestów: powinno się je wyjaśnić

Widzowie Polsat News usłyszeli z ust posłanki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej, iż "policja nie demonstruje siły żadnej władzy", co mogło zaskoczyć zwłaszcza w kontekście masowo publikowanych nagrań dokumentujących działania funkcjonariuszy w stosunku do protestujących w ramach Strajku Kobiet.

- Każda sprawa, która w ostatnich dniach wzbudza wątpliwości, powinna być wyjaśniona. Ostatnią rzeczą, jaka powinna się teraz wydarzyć, jest utrata zaufania do policji. [...] Nie jestem ekspertem od tego, kiedy używa się pałki teleskopowej albo tajniaków [...]. [...] Trzeba zobaczyć drugą stronę protestów, gdzie uczestnicy byli wulgarni, padały hasła nawołujące do wojny, sama liderka Strajku Kobiet Marta Lempart to czyni. Mamy do czynienia z ogromnymi emocjami, żeby nie powiedzieć wprost, agresją - powiedziała posłanka PiS, podkreślając jednocześnie, że rozumie emocje kobiet. 

DZISIAJ GRZEJE:
1. Czy Kościół powinien płacić podatki, jak wszyscy inni?
2. Wiadomo już, co dalej z godzinami dla seniorów. Odpowiedź MRiPS w wielu wzbudzi oburzenie
3. Tadeusz Rydzyk przerwał milczenie. Miał mówić o uczelni, a grzmiał o aborcji i LGBT

Anna Maria Żukowska postanowiła przekazać widzom Polsat News opinię, którą podziela wiele Polek i Polaków oceniających działania służb w mediach społecznościowych. Polska Policja doczekała się wyjątkowo surowej oceny swoich działań.

Czy policjanci mieli prawo do podjęcia tak brutalnych działań?

Bogdan Rymanowski postanowił zapytać swoje rozmówczynie o to, czy policjanci mogli być sprowokowani przez wulgarne okrzyki i ewentualną agresję. Posłanka Lewicy postanowiła zrezygnować z dyplomatycznych wypowiedzi i widzowie Polsat News byli świadkiem wyjątkowo ostrej krytyki ze strony polityczki.

TVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuTVN zdążył wyemitować wstrząsający materiał, zanim doszło do tragedii. Z okna na 6. piętrze wypadł 60-letni pacjent szpitala w PoznaniuCzytaj dalej

- Jeśli policję prowokują brzydkie słowa, to nie chciałabym zobaczyć następnych derbów w Warszawie. [...] Jeśli policjanci to wrażliwe płatki śniegu, że nie są w stanie zachować się profesjonalnie, zachować spokoju i zimnej krwi, to rozumiem, że te filmiki, które wrzucają, to próba ratowania innej części ciała, bo na twarz już za późno - gorzko skwitowała działania służb Anna Maria Żukowska z klubu Lewicy. 

- Nie znajduję na to żadnego usprawiedliwienia - stwierdziła natomiast na pytanie Bogdana Rymanowskiego Mirosława Stachowiak-Różeckiej. 

Zdjęcie wyróżniające to fragment programu "Gość Wydarzeń" emitowanego przez Polsat News. Całość materiału można znaleźć pod adresem polsatnews.pl

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ważna zapowiedź Ministra Zdrowia. 29 listopada będzie kluczowym dniem, co nas wtedy czeka?
  2. W jaki sposób mrozić pierogi na święta? Szef kuchni zdradził 3 niezawodne metody
  3. Scheuring-Wielgus ma problem z policją? Domaga się przeprosin "Spotkamy się w sądzie"
  4. Edyta Górniak chce uciec przed szczepieniami z kraju. Ma zabrać ze sobą syna
  5. Urodziłam dziecko z gwałtu, a państwo nie dało mi nawet na pieluchę. Niedawno znów zostałam zgwałcona (Reportaż)
  6. Boże Narodzenie 2020: Co dalej z krajowymi restrykcjami? Setkom osób może się nie spodobać. Ważna wiadomość dla osób wyjeżdżających na święta
  7. Oferty, na które Polacy czekają cały rok. Gigantyczne przeceny w Lidlu, sprzęt elektroniczny kupimy za "grosze"