Polsat News i kłótnia polityków w programie na żywo.. YouTube/PolsatŹródło: YouTube/Polsat
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Marca 2020

Ostra kłótnia na żywo w Polsat News. "Ordynarne kłamstwa"

Polsat News boryka się czasem z kłótniami w programach na żywo, do których dochodzi między zaproszonymi gośćmi. A co zostanie wyemitowane na antenie, tego nie da się już cofnąć ani wymazać. Tak oto do sprzeczki i ostrej wymiany zdań doszło w dzisiejszym programie Polsat News między politykami PiS a politykiem PO. O kogo chodzi i jakie słowa padły na antenie? Było ostro.

Do kłótni w programie Polsat News doszło między politykami PiS Andrzejem Derą i Patrykiem Jakim a Marcinem Kierwińskim z PO. Padły mocne słowa. Skąd tyle agresji?

Trudne chwile rodziny Wałęsów. Wnuczka b. prezydenta trafiła do szpitala, wyborcy okazują wsparcieTrudne chwile rodziny Wałęsów. Wnuczka b. prezydenta trafiła do szpitala, wyborcy okazują wsparcieCzytaj dalej

Polsat News i kłótnia polityków w programie na żywo

Gośćmi Polsatu byli Artur Dziambor, Anna-Maria Żukowska i Stanisław Tyszka oraz Marcin Kierwiński i politycy PiS, Patryk Jaki i Andrzej Dera. To właśnie między trzema ostatnimi doszło w pewnym momencie do starcia i ostrej potyczki słownej.

Rozmowa dotyczyła decyzji Andrzeja Dudy, który postanowił podpisać ustawę o rekompensacie dla mediów publicznych, przekazując tym samym 2 mld zł na TVP. To właśnie ten temat wywował takie poruszenie.

– Ta decyzja, to jest decyzja hańby pana prezydenta. Kolejna decyzja, w której pokazał, że interesuje go tylko i wyłącznie jego zaplecze polityczne, a nie dobro Polaków. Pan prezydent zamiast przeznaczyć te pieniądze na leczenie ludzi śmiertelnie chorych, przeznaczył je na wynagrodzenia funkcjonariuszy prowadzących dziennik telewizyjny. Trzeba powiedzieć wprost, że przeznaczył te pieniądze na własną kampanię – stwierdził Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Andrzej Dera, polityk PiS i sympatyk Andrzeja Dudy, który jest sekretarzem stanu w jego kancelarii, w swojej odpowiedzi zaznaczył, że nie zgadza się z tą tezą. Poseł nie krył gniewu i emocji. – Tu muszę zaprotestować. To są ordynarne kłamstwa z pana strony! Kłamać, kłamać, kłamać tylko potraficie. Niech pan nie okłamuje Polaków – wykrzyczał oburzony Dera.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kurski się wygadał? Absurdalna pomyłka w programie na żywo
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

Do sprawy odniósł się także Patryk Jaki, który stwierdził, że na onkologię za rządów PiS przekazywanych jest znacznie więcej pieniędzy niż za rządów PO.

– Gdy rządzili nasi koledzy [z PO i PSL - red.] na onkologię przekazywano 7,8 miliarda a dzisiaj 11,2, to jeśli teraz jest hańba, to co było wtedy? – stwierdził Jaki. Europoseł wygarnął przy tym, że opozycja przecież rządzi w części samorządów, które to prowadzą placówki zdrowia, a nie widać, by radzili sobie z tym lepiej od rządu.

– To jest hańba. Służbę zdrowia finansuje rząd. Samorządy robią za was to, co wy psujecie – bronił oburzony Marcin Kierwiński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne wiadomości z samego rana. Nie żyje jedna z największych legend sportu, jego gra inspirowała tysiące graczy
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Duda oburzony niskimi zarobkami wiceministrów. "To po prostu śmieszne"
  4. Powstała katolicka odpowiedź na Netflixa. Zainwestujecie w pakiet?
  5. „Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: dorzeczy.pl