Polsat informuje o dziwnych dźwiękach
Źródło: Youtube
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Listopada 2019

Najbardziej absurdalna afera w historii polskich mediów. Dziwne dźwięki

Polsat był jednym z pierwszych, polskich mediów, które, ze zrozumiałym przekąsem, nagłośniły sprawę dziwnych dźwięków. Jak tłumaczył na koniec reportażu, dotyczącego okrzykniętych "trąbami apokalipsy" odgłosów, Paweł Naruszewicz - gdy nauka nie daje jasnej odpowiedzi, do głosu dochodzi wyobraźnia. Tak właśnie jest w tym przypadku.

Pierwsze nagranie dziwnych, metalicznych dźwięków, pojawiło się w internecie w 2011 roku. Zostało zarejestrowane w Kijowie. Następne dowody istnienia "trąb apokalipsy", płynęły m.in. z Baku w Azerbejdżanie, Stanów Zjednoczonych i samej Polski.

Nowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodobaNowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodobaCzytaj dalej

Polsat nagłośnił sprawę dziwnych dźwięków

Dziennikarze z przymrużeniem oka opisali sprawę niepokojących nagrań, które obiegają internet. W materiale zacytowano m.in. doktora Grzegorza Michałka, który zauważył, że niektórzy dźwięki wiązać mogli z zorzami polarnymi, jednak dowodów naukowych na taką relację brak.

Innym sposobem, w jaki wytłumaczyć można zjawisko, są duże i płytkie trzęsienia ziemi. Tych jednak nie zaobserwowano w czasie rejestrowania materiałów.

Najciekawsze propozycje wyjaśniania zjawiska, jak zawsze, padają ze strony internautów. Do tej pory powstały już teorie spiskowe, mówiące o testach potężnej broni, będących źródłem dźwięków. Fani UFO twierdzą z kolei, że to kosmici, próbujący nawiązać z nami połączenie. Są i fataliści, twierdzący, że "trąby apokalipsy", jak wskazuje ich przydomek, zwiastują nadciągający koniec świata.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Nieprawdopodobne. Kot uratował dziecko przed groźnym wypadkiem

2. Telewizja Republika usunęła wpis o cudownej adopcji. Ale w internecie nic nie ginie

3. Zapomniana historia z dzieciństwa Marii Czubaszek. Karp przyprawił ją o traumę

4. Nie wpuścili kota na pokład, bo był za gruby. Właściciel wpadł na genialny pomysł

5. Lidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hit

6. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka