Dziennikarka Polsat News szczerze opowiedziała o swoich zmaganiach z chorobą. Instagram.com/@joanna_gorskaŹródło: Instagram.com/@joanna_gorska
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 27 Września 2020

Dziennikarka Polsat News usłyszała straszliwą diagnozę. Przeżyła prawdziwy koszmar, pokazała zdjęcia

Polsat News codziennie dostarcza widzom najnowszych informacji z kraju oraz świata. Jedna z dobrze znanych prezenterek zrelacjonowała swoją długą walkę o powrót do zdrowia. Otwarcie porusza teraz temat problemów, jakie napotykają pacjenci onkologiczni i pokazuje, że nawet w najgorszym momencie swojego życia nie powinno się w siebie wątpić. Podzieliła się osobistymi zdjęciami z najgorszych okresów swojej choroby.

Polsat News ceniony jest przez widzów za swoją rzetelność oraz szybkość prezentowania najnowszych informacji. Dziennikarka Joanna Górska jest dobrze znana z wizji, jednak ci, którzy nie śledzą jej kont w mediach społecznościowych, mogli nie wiedzieć, z jak wielkim dramatem osobistym zmaga się prezenterka. Światło dzienne ujrzały właśnie osobiste wspomnienia z czasu walki z nowotworem. Prezenterka Polsat News pokazała dodatkowo zdjęcia z czasu, gdzie pomimo uśmiechu była bliska załamania. To, co przeżyła, to prawdziwy koszmar. Jej wola walki jest godna pozazdroszczenia, a świadectwo, jakie daje swoją postawą, może dawać nadzieję innym osobom zmagającym się z podobnymi problemami.

Dziennikarka Polsat News walczyła w nowotworem. Pokazała, jak wyglądała w czasie leczenia

Irytuje Was niedziela bez handlu? Prawie nikt nie wie, że w Biedronce można zrobić zakupyIrytuje Was niedziela bez handlu? Prawie nikt nie wie, że w Biedronce można zrobić zakupyCzytaj dalej

Joanna Górska nie spodziewała się, że znajdując się w idealnym momencie swojego życia, usłyszy tak tragiczne słowa. Pracowała w Polsat News, jednej z najbardziej znaczących stacji na rynku, była w szczęśliwym związku i wspólnie z partnerem wychowywała dzieci. Do tego para mogła pozwolić sobie na podróże po całym świecie i poznawanie innych kultur. To właśnie w czasie jednego z wyjazdów zdała sobie sprawę, że coś jest nie tak. Kiedy zauważyła nienaturalne zgrubienie na ciele, zawołała swojego ukochanego i zapytała, czy on też to czuje.

- Miałam nadzieję, że powie, że nic nie czuje, że mi się wydaje, że nie ma tam żadnego zgrubienia, że wszystko w porządku. […] Wyczuł. Jest. Nic mi się nie wydaje - relacjonuje początek swojej walki dziennikarka Polsat News. Joanna Górska oraz jej partner Robert Szulc wydali właśnie książkę po tytułem „Dziad. On silny, my silniejsi”. Para, w zupełnie niezależny od siebie sposób, relacjonuje tam, jak wyglądała ich codzienność oraz ich związek w czasie, gdy kobieta walczyła o dalsze życie. Co jakiś czas Joanna Górska wstawiała na media społecznościowe zdjęcia dokumentujące jej prawdziwy wygląd w czasie przyjmowania chemii oraz to, co kryło się za fasadą uśmiechu. Opis tego czasu pokazuje, jak wielką tragedią jest choroba bliskiej osoby i z jak wielkim obciążeniem zmagają się partnerzy pacjentów onkologicznych.

Fatalne wieści, zmiany uderzą głównie w emerytów. Prawie wszyscy zapłacimy niemałe pieniądzeFatalne wieści, zmiany uderzą głównie w emerytów. Prawie wszyscy zapłacimy niemałe pieniądzeCzytaj dalej

Joanna Górska napisała książkę, gdzie opisuje swoją walkę z nowotworem

- Mam raka, rak nigdy nie będzie miał mnie - takimi słowami trzy lata temu dziennikarka Polsat News poinformowała swoich obserwatorów na Instagramie o chorobie. Od tamtej pory przeszła naprawdę wiele, jednak nigdy nie porzuciła tej myśli. Ostatecznie udało jej się wygrać z chorobą. Jak sama wspomina, przeszła przez prawdziwe piekło, a partner dziennikarki chorował razem z nią. Tak trudne doświadczenie mogłoby stać się powodem rozpadu wielu związków, jednak nie tym razem. W książce „Dziad. On silny, my silniejsi” nie ukrywają jednak, że nie był to łatwy czas i często musieli znaleźć sposób, aby dać upust emocjom, tak by ukochana osoba tego nie widziała.

- Wszystko kumulowało się we mnie. Gdy już naprawdę było źle, wychodziłem na długi spacer i rzucałem kur…i - wspomina w rozmowie z Wirtualną Polską, cytowanej przez Polsat News, Robert Szulc. Mężczyzna nie zamierzał jednak przestać walczyć o życie ukochanej i dzielnie wspierał ją w każdej chwili, nawet tej najgorszej. Mimo choroby Joanna Górska chciała cieszyć się każdym dniem i na Instagramie publikowała zdjęcia pełne uśmiechu. Wyjawiła jednak, że w środku czuła się zupełnie inaczej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Ania wyszła po bułki, a kupiła sok z kiszonej kapusty. Zaczęło się po pierwszym łyku, piła go przez miesiąc, jaki efekt?
3. Gwiazda programu TVN podjęła niespodziewaną decyzję. Widzowie przecierali oczy ze zdumienia

Bez rzęs i włosów, jednak uśmiech był jej nieodłącznym elementem

- Zdjęcie z grudnia 2017. Wtedy już byłam na wyczerpaniu. Bez rzęs (tu mam przyklejone), bez brwi (miałam permanentne), bez włosów i kilku paznokci. Byłam jednak prawie na końcówce chemii z poczuciem, że to co najgorsze zaraz się skończy i z nadzieją, że po operacji i radioterapii zacznie być normalnie, że odzyskam siebie i swoje życie - napisała pod jednym ze zdjęć dziennikarka Polsat News, gdzie nawołuje swoich obserwatorów do regularnego badania się. Joanna Górska wspomina jednocześnie, że moment, gdy powiedziała partnerowi o swojej chorobie, był wyjątkowo trudny. Później nie byli w stanie robić nic innego, niż siedzieć wtuleni w siebie i płakać. Bezsilność była obezwładniająca. Książka „Dziad. On silny, my silniejszy” to dziennik choroby, pisany niezależnie przez chorującą oraz wspierającego partnera. Bez cukierkowych otoczek i udawania, że zawsze jest dobrze. Pokazuje ludzką tragedię oraz to, jak ważne jest wsparcie najbliższych. Uzmysławia nam też, że najbliżsi, mimo iż to nie oni usłyszeli tragiczną diagnozę, również przeżywają proces leczenia z nami.

Joannie Górskiej życzymy dużo zdrowia.

Polsat

Źródło: Instagram.com/@joanna_gorska

Polsat

Źródło: Instagram.com/@joanna_gorska

Zdjęcie wyróżniające pochodzi z profilu Joanny Górskiej Instagram.com/@joanna_gorska

Lech Wałęsa ma poważne problemy ze zdrowiem, znów musi brać leki. Dramatyczny wpis zaniepokoiłLech Wałęsa ma poważne problemy ze zdrowiem, znów musi brać leki. Dramatyczny wpis zaniepokoiłCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 500 plus z nowymi zasadami. Ominiesz jedną rzecz, a będziesz mógł stracić pieniądze
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. 75-latek podał się za dziadka i wszedł do przedszkola. Później został przyłapany na zatrważającym czynie
  4. Minister może zarobić w rządzie ogromne kwoty. Co mają powiedzieć Polacy na "śmieciówkach"?
  5. Trudne, bardzo smutne chwile Donalda Tuska. Jego malutka wnuczka trafiła do szpitala, dopiero wyszło na jaw
  6. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News