Polsat Gabriela Kownacka. (zdj. Il. ) ; Ipla.tv/ScreenŹródło: (zdj. Il. ) ; Ipla.tv/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Sierpnia 2020

Gwiazda Polsatu odeszła w ciszy. Teraz już nikt o niej nie pamięta, choć była wspaniałą aktorką

Polsat wypromował wiele aktorek, które dały się poznać w serialach i filmach emitowanych na antenie stacji. Jedną z nich była Gabriela Kownacka. Niestety, kobieta zmarła w 2010 roku. Po latach mało kto zdaje sobie sprawę, przez co musiała przechodzić telewizyjna gwiazda.

Swój talent przejawiała już od najmłodszych lat. Pierwsze kroki w branży aktorskiej stawiała u boku samego Andrzeja Wajdy. Jeszcze jako studentka odgrywała rolę Zosi w jego kultowej produkcji o tytule "Wesele". Obecność przed kamerą zastąpiła graniem na żywo w sztukach teatralnych. W 1999 roku podjęła współpracę z warszawskim Teatrem Narodowym. Gabriela Kownacka swego czasu pracowała też dla TVP, za co uzyskała nagrodę przewodniczącej komitetu do spraw radia i telewizji.

Dariusz Piontkowski skomentował ważną kwestię dla wielu nauczycieli i uczniów. Wielu będzie wściekłychDariusz Piontkowski skomentował ważną kwestię dla wielu nauczycieli i uczniów. Wielu będzie wściekłychCzytaj dalej

Polsat do dziś może szczycić się współracą z Gabrielą Kownacką

Cała Polska mogła poznać aktorkę dzięki roli, jaką otrzymała od produkcji Polsatu. Gabriela Kownacka nie tylko bawiła widzów, ale i wpływała na ich potrzeganie modelu "matki Polki". Gwiazda telewizji sprawiła, że kobiety przestały patrzeć na macierzyństwo, jak na okres wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Nowa kreacja sprawiła, że mamy zaczęły być postrzegane, jako radosne przyjaciółki i opiekunki młodzieży.

Michał Olszański ujawnia zatrważającą prawdę o swoich zwolnieniach z TVP i Trójki. Michał Olszański ujawnia zatrważającą prawdę o swoich zwolnieniach z TVP i Trójki. "Zakazali mi emisji wywiadu z drag queen"Czytaj dalej

Niestety, w 2004 roku fani Gabrieli Kownackiej otrzymali przykrą wiadomość. Okazało się, że zdiagnozowano u niej nowotwór piersi. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji aktorka Polsatu mogła powrócić do dawnej pracy. Musiała przejść jednak przez zabiegi radioterapii oraz chemioterapii. Po 4 latach stan zdrowia kobiety znacznie się pogorszył. Na jej leczenie zorganizowano specjalną zbiórkę pieniędzy, która umożliwiła wyjazd do Niemiec i poddanie się operacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Marek Sawicki
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Lidl szykuje wielką wyprzedaż. 80 proc. taniej kupisz nie tylko odzież

Polsat z powodu stanu zdrowia aktorki, musiał zakończyć współpracę z Gabrielą Kownacką. Gwiazda przegrała zaciętą walkę z chorobą i zmarła na jesieni 2010 roku. Pochowano ją na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Warszawie. Niestety, z upływem czasu coraz mniej osób pamięta o jej zdolnościach i zasługach dla polskiej kultury. Kobietę żegnały wówczas takie osobistości jak Piotr Fronczewski, Joanna Szczepkowska czy też Maja Komorowska. Kownacka niechętnie komentowała w mediach wydarzenia, jakie rozgrywały się w jej życiu. Odeszła po cichu, bez wielkich, medialnych sensacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
  2. Kontrowersyjne tweety. Sprawdzamy, czy pochodzą od Kai Godek
  3. Hanna Lis prosi o modlitwę. Niepokojący wpis dziennikarki o mamie
  4. Matka tragicznie zmarłego Kacperka przerwała milczenie. W sprawę ponownie angażuje się Rutkowski
  5. Mężczyzna zdemolował stoisko "Zmień Piec", bo myślał, że chodzi o płeć? Fundacja wyjaśnia
  6. Nie żyje 8 osób. Wśród ofiar matka trojga dzieci. Wstrząsające wieści ze świata

Źródło: [Wikipedia/Wirtualna Polska]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News