Rozmowa Agnieszki Gozdyry w programie Polsat News "Debata Dnia". Gośćmi byli Sławomir Świerzyński z Bayer Full i Bartosz Fiałek, lekarz.. (screen) Youtube/polsatnews.pl
Źródło: (screen) Youtube/polsatnews.pl
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 16 Listopada 2020

"Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki". Gwiazdor disco polo na antenie Polsatu tłumaczy, dlaczego pieniądze mu się należały

W dzisiejszej "Debacie Dnia" pojawił się lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński. Podczas swojego występu opisał, dlaczego pieniądze od rządu po prostu mu się należały. Jego dalsza wypowiedź polegała na skrytykowaniu kolegi po fachu, który postanowił sprzeciwić się rządowej dotacji.

Lider Bayer Full dokładnie powiedział też, dlaczego uważa, że pieniądze powinny trafić firm artystycznych, które zgłosiły się po pomoc.

Pilny apel Golec uOrkiestra w kwestii dotacji. Porażające, nikt nie myślał: Pilny apel Golec uOrkiestra w kwestii dotacji. Porażające, nikt nie myślał: "Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie"Czytaj dalej

Lider Bayer Full na antenie Polsatu: chory w szpitalu też potrzebuje muzyki

W dzisiejszej "Debacie Dnia" na Polsat News pojawili się lekarz, Bartosz Fiałek oraz Sławomir Świerzyński, lider grupy Bayer Full. Rozmowę prowadziła Agnieszka Gozdyra. Od razu rozpoczęła ją od pytania dotyczącego listy firm artystycznych, które dostały dotację od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Świerzyński od samego początku rozmowy próbował udowodnić, że decyzja o wstrzymaniu przez ministra Glińskiego dotacji dla artystów, była nieuzasadniona i błędna. Najpierw wskazał na to, że musiał zwolnić wielu ludzi w związku z epidemią koronawirusa i stracił wiele pieniędzy w związku z brakiem możliwości zrealizowania umów na koncerty.

Jak twierdzi, pieniędzy od ministerstwa nie miał dostać za nic, ale za złożony projekt, podobnie jak inni artyści, a także instytucje.

- Tam nie było żadnego rozdawnictwa - mówił lider Bayer Full. - Nie mogę tych pieniędzy przeznaczyć na swoje własne koszty. Muszę opłacić ludzi, wynająć firmy, te pieniądze bardzo szybko wrócą z powrotem do budżetu.

Agnieszka Gozdyra zwróciła się wtedy do drugiego gościa programu, który opowiedział o złej sytuacji w służbie zdrowia i pieniądzach desperacko potrzebnych na ratowanie jej sytuacji.

- Pan doktor ma rację, że zdrowie jest najważniejsze - odpowiedział artysta. - Umówmy się, że od zdrowia jest minister zdrowia, a od kultury - minister kultury i każdy zajmuje się swoimi dziedzinami.

Wzburzony Świerzyński opowiedział też o tym, że od dłuższego czasu już w ogóle nie może grać ani na koncertach, ani nawet na weselach, po czym dodał.

Czy będzie lockdown w Polsce? Minister nie pozostawia złudzeń, padły znaczące słowaCzy będzie lockdown w Polsce? Minister nie pozostawia złudzeń, padły znaczące słowaCzytaj dalej

- Trzeba nieba, trzeba chleba - mówił. - Chory w szpitalu też potrzebuje muzyki, też potrzebuje relaksu, też potrzebuje dojść do zdrowia w dobrym klimacie. My ten klimat muzyczny i artystyczny po prostu zapewniamy tym ludziom.

Otrzymane kwoty tłumaczył przedstawionymi we wniosku kosztami prowadzonej działalności. Na przykładzie kosztów poniesionych podczas nagrywania piosenki pokazał, że artyści w tej chwili nie zarabiają według niego nic.

Świerzyński o Kulcie: a kto chce ich płytę kupić?

Świerzyński skrytykował również kolegów po fachu, a konkretnie przywołaną przez Agnieszkę Gozdyrę grupę Kult, która napisała na swoim Facebooku o tym, że nie mają zamiaru przyjmować żadnych dofinansowań od rządu i zamiast tego wolą otrzymać wsparcie bezpośrednio od zainteresowanych wspieraniem ich osób np. poprzez kupno płyty.

- A kto chce ich płytę kupić? - śmiał się Świerzyński. - Kto pamięta taki zespół jak Kult?

Świerzyński opowiedział, że sprzedaje około 17 mln płyt rocznie, wspomniał również o niewdzięczności osób, które wypisują do niego z prośbą o pomoc finansową i po odmowach zaczynają go wyzywać.

- Nagle się okazuje, że kilku cymbałów, którzy nie potrafią zrozumieć, jak działa ten świat, najchętniej położyłoby nas w trumnach - mówił rozeźlony Świerzyński. - My nie błagaliśmy o te pieniądze. Był na nie projekt.

- Ja sobie po prostu poradzę - dodał na koniec.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Rzeczpospolita" nie pozostawiła suchej nitki. Polacy ocenili Kościół, wystawiając rachunek, najbardziej zaskakuje opinia młodych
2. Ściąganie należności nie ominie nikogo, będą nowe reguły. Zalegający z opłatami mają spore powody do obaw
3. Zażenowany Grzegorz Markowski przerwał milczenie ws. pieniędzy od Glińskiego. "Byłoby niemoralne"

źródło: [Youtube/polsatnews.pl]

Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta Kuriozum, totalna wpadka w TVN24. Wyemitowali wpis z fejk konta "na****nywikary", do którego odniósł się Karczewski, bo też się nie zorientowałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Doradca premiera ds. COVID-19 prognozuje, kiedy skończy się epidemia. "Sytuacja jest unormowana na bardzo złym poziomie"
  2. Działa podobnie jak sok i syrop, a jest łatwiejszy do zrobienia . Piorunujące działanie naparu z imbiru
  3. "Proszę Boga, aby przebaczył zmarłemu". Zaskakujące kondolencje abp. Gądeckiego w związku ze śmiercią kard. Gulbinowicza
  4. Na planie "The Voice of Poland" polały się łzy, niespodziewane. Do czego doszło i skąd tyle emocji?
  5. Kataklizm nad Ameryką. Turyści mogą być w ogromnym niebezpieczeństwie, muszą uciekać
  6. Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądze