Polsat. Sprawdzono szczegóły dotyczące popularnego programu "Nasz nowy dom".. facebook.com/NaszNowyDom/Źródło: facebook.com/NaszNowyDom/
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 14 Lipca 2020

Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programu

Polsat dość mocno inwestuje w lubiany przez telewidzów program "Nasz nowy dom", w którym niesiona jest pomoc rodzinom mieszkającym w wyjątkowo trudnych warunkach. Reporterzy popularnego serwisu postanowili sprawdzić, jak przedstawia się produkcja z dala od kamer, docierając do osób, których dom wziął udział w oferowanej metamorfozie.

"Nasz nowy dom" zadebiutował na antenie Polsatu we wrześniu 2013 roku, a w ciągu siedmiu lat grono jego sympatyków zdążyło znacznie urosnąć. Co więcej, nic nie wskazuje na to, by czekał nas rychły koniec emitowania popularnego programu, biorąc pod uwagę, że stacja wciąż zapowiada kolejne sezony. Zainteresowanie formą produkcji nie dziwi. W polskiej telewizji na próżno szukać podobnych przedsięwzięć, a remonty przeprowadzane przez ekipę kontrolowaną niejako przez Katarzynę Dowbor częstokroć zaskakują widzów.

Czy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzy Łukasz Szumowski nagle odchodzi z Ministerstwa Zdrowia? Zadziwiające doniesienia obiegły media, wreszcie sam odpowiedziałCzytaj dalej

Polsat. Kulisy programu "Nasz nowy dom"

Portal pikio.pl postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość serwowana nam przez Polsat pokrywa się z wrażeniami uczestników programu, docierając do osób, które przed kilkoma laty wzięły udział w produkcji. Ich imiona i nazwiska z oczywistych względów zostały jednak zmienione.

Stockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaStockinger niedawno trafił do szpitala, teraz jest w żałobie i załamany. Śmiertelna choroba wygrałaCzytaj dalej

Co ciekawe, nie wszystkie z potrzebujących pomocy rodzin same zgłosiły się do produkcji. Z informacji przekazanych przez byłych uczestników wynika, że bywa, iż to stacja zgłasza się do przeróżnych fundacji, pytając o osoby, którzy mają interesującą historię życiową i posiadają dom na własność. – Budynek miał spełniać ich oczekiwania, czyli nie szukali pałacu ani ruiny. Sam proces od zgłoszenia nas przez Fundację do momentu samego remontu trwał 3 miesiące. Trzymanie nas w niepewności i napięciu. W ten sposób budowali w nas większe emocje, co widać w programie, gdy pada: "wyremontujemy wasz dom" – wspomina kobieta podpisana jako Jolanta Kowalska.

Osób zaznajomionych nieco z realiami telewizyjnymi nie zdziwi zapewne fakt, że choć wykreowana przez stację wersja wydarzeń przekonuje, że to Katarzyna Dowbor podejmuje decyzje dotyczącą podjęcia się metamorfozy, w istocie decyzja zapada ona znacznie wcześniej i jest podejmowana przez produkcję programu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Monika Olejnik nie wytrzymała i podsumowała w ostrych słowach Jacka Kurskiego. Sytuacja, jakiej nie było
2. NBP z fatalnymi prognozami dla Polaków. Niedługo mogą zacząć masowo tracić pracę, powód jest jeden

Sprawą, która wyjątkowo szokuje widzów, jest czas, w jakim ekipa, nad którą czuwa dziennikarka, dokonuje remontu (w teorii jedynie 5 dni). – Pierwszy dzień nagrywania był bardzo długi i męczący, sam materiał nagrań to około 9 godz. – wspomina pani Jola. I dalej: – Kolejność wydarzeń była taka sama, jak jest pokazane w programie, jedynie rozciąga się to w czasie, czyli: 15 minut to 9 godz., a 5 dni to w naszym przypadku 7 dni, ale słyszałam, że rodziny przebywały w hotelu nawet dwa tygodnie.

Wobec straszliwych warunków, w jakich mieszka większość uczestników produkcji Polsat, część widzów zastanawiała się, czy i w jakiej mierze pokazywane realia pokrywają się z rzeczywistością oraz czy program jest reżyserowany. Pani Jolanta wskazuje, że sposób, w jaki dana rodzina zostanie odebrana przez ogladających, zależy od telewizji. – Kazali nam porozrzucać ubrania, żeby pokazać brak miejsca na te czy inne rzeczy. Czym większy bałagan lub brudne ściany czy grzyb, tym lepiej – zaznacza rozmówczyni portalu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najnowsza wizja jasnowidza Jackowskiego. Wakacje w 2020 roku mogą zostać przerwane
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Poważny alarm. Zagrożenie bombowe na pokładzie Ryanaira. Pasażerowie odliczali każdą minutę

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News