Emitowany w Polsacie program "Interwencja" zrealizował materiał o dramacie pani Haliny.. interwencja.polsatnews.plŹródło: interwencja.polsatnews.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 8 Października 2020

Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu

Emitowany w Polsacie program "Interwencja" zrealizował materiał o dramacie pani Haliny. Kobieta od lat bezskutecznie próbuje rozwieść się z mężem, z którym ma tróję potomstwa. Mężczyzna tymczasem wprowadził do domu swą nową partnerkę wraz z czworgiem dzieci. Mimo że nie płaci alimentów, zażądał opłat za najmowanie domu od swojej małżonki.

Reportaż "Interwencji" opowiada historię pani Haliny z podhalańskiej wsi Nowe Bystre. Kobieta od 20 lat pozostaje w związku małżeńskim. Tuż po ślubie wprowadziła się do rodzinnego domu swojego małżonka. – Cały dom żeśmy remontowali razem, bo nie było nawet wody. Wszystko było robione. Lepiej było postawić nowy dom, niż robić to wszystko. Dom teściowa przepisała za dożywocie i opiekę. Tę opiekę musiałam sprawować, niestety, sama. A dzisiaj, po prostu, mąż sobie będzie twierdził, że to jest tylko jego. Bo na niego tylko było przepisane. Ale my nie mieliśmy nigdy żadnej intercyzy, nie ma podziału majątku – opowiada bohaterka programu telewizji Polsat.

wtv.pl - portal informacyjny"Totalne remonty Szelągowskiej" jest jednak totalną klapą? Internauci widzą zbyt dużo podobieństw do innego popularnego show, nie pozostawiają złudzeńCzytaj dalej

Dramat w "Interwencji" Polsatu

Para doczekała się trojga dzieci. Najstarsza córka małżeńska ma 22 lata. Najmłodsza, Roksana, zaledwie 13. Wszystkie borykają się z problemami zdrowotnymi, od upośledzenia umysłowego, po zapalenie opon mózgowych. Najgorzej wygląda jednak sytuacja Roksany. Dziewczynka cierpi na wodogłowie, padaczkę i mózgowe porażenie dziecięce. Co więcej, 13-latka przeszła operacje nogi i musi poruszać się w gipsie.

Do sieci wyciekło nagranie z kuchni w KFC. Po obejrzeniu możecie już nigdy nie pójść do restauracjiDo sieci wyciekło nagranie z kuchni w KFC. Po obejrzeniu możecie już nigdy nie pójść do restauracjiCzytaj dalej

Pogrążona w obowiązkach wynikających z opieki nad trojgiem chorych dzieci pani Halina nie zawsze kontrolowała poczynania męża. Ten miał zawsze ciężko pracować. – Zaufałam mu, a teraz wychodzi, jakie to zaufanie było. Jego własne dzieci z małżeństwa nie interesują. Ma też dziecko z inną partnerką, które ma 3 miesiące, syna i też się nie interesuje. No i teraz kolejną sobie partnerkę przyniósł, która też się spodziewa dziecka – wskazuje kobieta.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nieludzki sposób zabito kota. Nie da się opisać, co zrobili z nim później
2. Anielska rozkosz dla podniebienia, najlepsze pieczone ziemniaki. Dodatki sprawiają, że nie potrzebujesz na obiad nic więcej
3. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze

Przed dwoma laty rozmówczyni reporterki "Interwencji" złożyła do sądu pozew o rozwód. Wówczas musiała przeprowadzić się do niewielkiej części domu, w której poprzednio mieszkała matka jej męża. Wobec ataków agresji najstarzej ze swych córek pani Halina zmuszona była umieścić ją w ośrodku. Ponadto, ze względu na skargi męża bohaterki programu rodzinę kontrolowała prezes Fundacji Pomost Nadziei Justyna Grochowiak. Owa kontrola nie potwierdziła jednak doniesień mężczyzny.

– Na początku były to pilotażowe kontrole, niezapowiedziane, ponieważ tata mówił, że matka nie gotuje, jest zawsze bałagan, że się znęca nad tymi dziećmi. Nic się nie potwierdziło. Zawsze obiad jest gotowy, zawsze Roksana uśmiechnięta, Sylwia również była uśmiechnięta, jak jeszcze była w domu. Potrafiłam jej agresję wytłumić. Dla mnie porażające było zachowanie ojca – zaznaczyła Grochowiak, cytowana przez oficjalną stronę internetową programu.

Do domu wkrótce wprowadziła się nowa partnerka mężczyzny. Ten zażądał ponadto, by pani Halina płaciła 600 zł czynszu. – Jak wróciłyśmy po operacji obu nóg córki, dostałam w ciągu dwóch tygodni pozew o zapłatę wraz z pozwem o opuszczenie i wydanie lokalu. Zaskoczyło mnie, bo to jest z jakieś kancelarii adwokackiej. Czy mąż nie dał pani adwokat postanowienia sądu okręgowego, nie zapoznała się z dokumentacją? Sąd wydzielił nam na czas trwania postępowania rozwodowego zabezpieczenie poprzez ustalenie sposobu zamieszkania stron – wskazuje kobieta. Mimo braku podziału majątku mąż bohaterki reportażu uparcie twierdzi, że ma pełne prawa do domu. Więcej w materiale Polsatu.

Ile naprawdę zarabiają Danuta Holecka i Magdalena Ogórek? Ujawniono dokument, którym Kurski wolałby się nie chwalićIle naprawdę zarabiają Danuta Holecka i Magdalena Ogórek? Ujawniono dokument, którym Kurski wolałby się nie chwalićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  2. Z ostatniej chwili: nagle zmienili zdanie, właśnie potwierdzono. Będą odszkodowania dla rolników za 5 dla zwierząt
  3. Sośnierz wulgarnie obraża 17-letnią ofiarę gwałtu, internauci oburzeni. O co chodzi?
  4. Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej jest zmartwiona sytuacją LGBT w Polsce. "Widać niepokojący trend. Będziemy się przyglądać"
  5. Porażające zdjęcie ze ślubu. Ból i cierpnie są słowami, które nie mogą oddać, co wydarzyło się z panną młodą
  6. Firma rozda pracownikom ponad 4 tys. samochodów. Wydadzą ponad 70 mln

Źródło: interwencja.polsatnews.pl