Polsat. Polsat/Interwencja/08.10.20/ScreenŹródło: Polsat/Interwencja/08.10.20/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 9 Października 2020

Polsat ujawnił dramat ciężko chorego człowieka. Sąsiedzi nie dają rady, a pan Rafał nie może liczyć na pomoc

Telewizja Polsat wyemitowała przykry materiał. Dziennikarze przedstawili dramat chorego na schizofrenię pana Rafała oraz jego sąsiadów. Konflikt wywołany zachowaniem mężczyzny wymagał wielokrotnej interwencji policji. Wymiar sprawiedliwości nie chce udzielić odpowiedniej pomocy. Wszystko przez wzgląd na skomplikowaną procedurę.

Reporterzy programu interwencyjnego Polsatu udali się z kamerami do niewielkiej miejscowości. W Żaganiu lokalna społeczność uskarża się na zachowanie pana Rafała. Mężczyzna cierpi na schizofrenię, jest samotny i nie może liczyć na pomoc państwa lub bliskich. Wymiar sprawiedliwości nie chce umieścić go w zakładzie psychiatrycznym. Należy podkreślić, że placówka ta nie jest formą kary, a miejscem, gdzie chory miałby zapewnioną godną opiekę oraz wdrożone leczenie. Przykra sytuacja uderza bezpośrednio w bezpieczeństwo mężczyzny oraz spokój sąsiadów.

Mateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoMateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoCzytaj dalej

Telewizja Polsat przedstawiła porażający materiał. Pan Rafał nie jest winien temu, że cierpi

Pan Rafał wielokrotnie zmieniał miejsce zamieszkania. Wszystko przez wzgląd na liczne konflikty z lokalnymi społecznościami. Podobnie jest w przypadku żagańskiego osiedla. Polsat przedstawił relację sąsiadów. - Wstajesz i myślisz, czy będzie cicho. Kładziemy się spać i myślimy, czy będziemy wzywać policję, czy prześpimy tę noc. To są nasze myśli od siedmiu miesięcy - deklarowała pani Alina. Dziennikarze "Interwencji" prosili również o komentarz cierpiącego lokatora. Ten jednak nie chciał udzielać informacji. Rozmówcy Polsatu wskazują zaś, że mężczyzna wielokrotnie groził im śmiercią, wysadzaniem mieszkań oraz oblewaniem kwasem. Wszystko przez wzgląd na wniosek o jego natychmiastową eksmisję.

Wszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneWszyscy klienci Banku Millennium powinni wiedzieć. Mogliście nie zauważyć bardzo ważnych zmian, były konieczneCzytaj dalej

Spór relacjonowany przez Polsat nie jest czarno-biały. Podkreśliła to również pani Daria. - Z relacji ojca tego człowieka wiemy, że prawdopodobnie jest chory na schizofrenię, nie leczy się, więc tylko czekać, kiedy dojdzie do tragedii. Kiedy po prostu te jego paranoje się na tyle spotęgują, że po prostu spełni swoje groźby i w końcu coś tutaj się wydarzy - ocenia. Trudno dziwić się zdenerwowanym i przerażonym sąsiadom. Warto jednak spojrzeć na konflikt z perspektywy pana Rafała, którego jedyną "winą", jest ciężka choroba psychiczna oraz brak wsparcia ze strony państwa. Do awantury, jaka ma miejsce na żagańskim osiedlu, włączyły się władze samorządowe. Skierowano odpowiedni wniosek o przymusowe leczenie mężczyzny. - Zostały skierowane dokumenty i ruszyła sprawa o przymusowe leczenie. Sąd nie przychylił się do prośby o przymusowe leczenie, mimo iż diagnoza stwierdzająca schizofrenię została również przesłana. Będziemy się odwoływali - komentował zastępca burmistrza dla Polsatu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Udające się 100 na 100 razy ciasto bez pieczenia. Żadne inne mu nie dorównuje, smakuje bajecznie
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

Telewizja Polsat od 2003 roku w ramach "Interwencji" przedstawia problemy Polek i Polaków. Wiele z nich dotyczy niesprawiedliwości oraz niedopatrzeń polskiego systemu zdrowia, sądownictwa, czy też systemu prawnego. Dziennikarze medium wskazują, że mieszkańcy tamtejszej kamienicy prosili o pomoc zarówno policję, jak i władze samorządowe. Żadna z wymienionych instytucji nie jest w stanie znaleźć odpowiedniego rozwiązania problemu. - Tu regularnie 2-3 razy w tygodniu jest interwencja. Nieraz było, że były interwencje i rano, i wieczorem, i oni nic nie mogą zrobić. - komentuje pani Alina dla Polsatu.

Na poniższym zdjęciu wyróżniającym widzimy ujęcie z telewizji Polsat. Program "Interwencja" został wyemitowany na stronie medium 08.10.20.

Znienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędząZnienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędząCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS i sąd odmówili mu renty pomimo orzeczenia o niezdolności do pracy. Z fatalnej sytuacji jest jednak wyjście
  2. Szykujcie się na ogromne utrudnienia. Drogi będą zablokowane, ludzie wyjdą na ulice
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Wjechał luksusowym Porsche w przyczepę. Pozwał rolnika, nie miał za grosz litości

Źródło: [Interwencja/Polsat]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News