Polsat News. Ostra wymiana zdań dotycząca Margot między Moniką Jaruzelską a Joanną Scheuring-Wielgus.. Polsat NewsŹródło: Polsat News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 1 Września 2020

Nagła awantura na antenie Polsat News. Gościom całkowicie puściły nerwy, padły niespodziewane słowa

Polsat News stał się miejscem dyskusji dotyczącej zwolnionej z aresztu aktywistki Margot. "Z pozycji feministycznych powiem, że Margot jest osobą wykorzystującą kobiety", padło z ust Moniki Jaruzelskiej, warszawskiej radnej oraz publicystki. W odpowiedzi goszcząca w "Debacie Dnia" posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus wskazała, że Jaruzelska "opowiada bzdury".

Przypomnijmy, że w piątek aktywistka LGBT Margot została zwolniona z aresztu, w którym na wniosek prokuratury spędziła kilka tygodni. Obecnie podejrzana jest o zaatakowanie jednego z działaczy anty-aborcyjnej organizacji. Finalnie uznano jednak, że zatrzymanie aktywistki było bezzasadne, w związku z czym przed sądem odpowie z wolnej stopy.

Aż trudno uwierzyć, mocne oskarżenia pod adresem TVP. Artyści są rozgoryczeni, stacja odpowiadaAż trudno uwierzyć, mocne oskarżenia pod adresem TVP. Artyści są rozgoryczeni, stacja odpowiadaCzytaj dalej

Polsat News. Jaruzelska: "Margot wykorzystuje kobiety"

Niemniejsze emocje od zatrzymania Margot wzbudził również pierwszy opublikowany przez nią post. "Koledzy z więzienia kazali przekazać, że Ziobro jest jeb*** ch****. Niniejszym to czynię. Do zobaczenia ziomeczki - jeszcze do was wrócę", napisano na facebookowym profilu "Stop Bzdurom". Wpis okraszał zdjęcie, na którym aktywistka, pokazując środkowy palec, trzyma planszę do gry w scrabble, na której ułożono hasło: "POLSKO TY HÓJU PRZESTAŃ MI MARGOT ARESZTOWAĆ".

Radykalne kroki PKO BP, Santander Bank Polska i NBP. Klienci nie skorzystają już z usługiRadykalne kroki PKO BP, Santander Bank Polska i NBP. Klienci nie skorzystają już z usługiCzytaj dalej

Opublikowana fotografia, za pomocą której Margot po raz pierwszy zabrała głos po wyjściu z aresztu, była jednym z tematów poruszonym w emitowanym na antenie Polsat News programie "Debata Dnia". – Jestem ostatnią osobą, która będzie mówiła młodym ludziom, jak mają się zachowywać. Granica jest wtedy, gdy nie zachowujemy przemocy do drugiej osoby, a Margot tego nie robiła – stwierdziła posłanka Wiosny Joanna Scheuring-Wielgus. W odpowiedzi Monika Jaruzelska, publicystka i warszawska radna, zwróciła uwagę, że Margot (zaznaczmy, że nadal nie zostało jej to udowodnione) użyła przemocy wobec jednego z działaczy tzw. organizacji pro-life.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Media przed chwilą podały smutną wiadomość. Nie żyje bardzo zasłużona postać, miał 67 lat
2. Zaskakujący krok PKO BP. Znacznie ułatwi życie, ale jest haczyk
3. Od dzisiaj ważne zmiany w rentach i emeryturach. Musisz mieć szczególne oko na jedną kwotę

– Szukacie wrogów, żeby walczyć, a nie sojuszników, aby zwyciężać i pomagać ludziom. Mam nadzieję, że się mylę, ale z pozycji feministycznych powiem, że Margot jest osobą wykorzystującą kobiety. Mam nadzieje, ze przeproszę kiedyś za tę słowa: mamy do czynienia z ideologicznym Kalibabką – oceniła Jaruzelska, której dłużna nie pozostała Sheuring-Wielgus. – Opowiada pani bzdury, trzeba bronić praw człowieka i odczłowieczanej grupy osób. Mnóstwo psychologów i profesorów ujęło się za Margot – odparła.

Jaruzelską mocno oburzyły słowa Margot, w których, mimo iż najprawdopodobniej nawiązywano do rządu Prawa i Sprawiedliwości i osoby ministra sprawiedliwości, padła nazwa kraju. – Rozumiem, że to uproszczenie, ale niedobrze się stało. Daje to powód, by wszystko to, co się dzieje, sprowadzić do ordynarnych gestów i słów – wskazała. Posłanka Lewicy zaznaczyła jednak, że w jej opinii Margot ma prawo, by "wkurzyć się na Polskę". – Ja będę broniła jej prawa do wyrażania swojego gniewu. Proszę przypomnieć sobie, że PiS i Andrzej Duda brutalnie wtrącili społeczność LGBT do debaty publicznej po to, by prezydent miał więcej wyborców homofobicznych – zaznaczyła Joanna Scheuring-Wielgus w programie Polsat News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent pilnie zwołał spotkanie. Sprawa jest poważna, chodzi o życie milionów ludzi
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zwołują sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalna

Źródło: Polsat News