Położna zwolniona z pracy. twitter.com/Dariusz SzczotkowskiŹródło: twitter.com/Dariusz Szczotkowski
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Marca 2020

Dyrektor szpitala trafił na kwarantannę. Wcześniej mógł narazić zdrowie położnej z zadziwiającego powodu

Położna z Nowego Targu została zwolniona z pracy za opublikowany przez nią wpis, w którym poinformowała o braku maseczek ochronnych. Tymczasem okazuje się, że dyrektor placówki, który zwalniając kobietę, stwierdził, że "od pracowników szpitala mamy prawo wymagać więcej niż od zwykłych ludzi", sam mógł złamać zasady kwarantanny.

"Tak wyglądają moje ręce po 12 godzinach pracy, zeżarta skóra od płynu dezynfekcyjnego. Tak wygląda moja maseczka, którą zrobiłam sama, kiedy nie miałam co założyć, czym się zasłonić, żeby nachylić się nad pacjentką, która potrzebowała pomocy. Tak więc, Panie prezydencie Andrzej Duda, nie mamy wszystkiego, jak widać. Nie mam podstawowego zabezpieczenia, który ma mnie czy pacjentkę chronić. Przecież ja nie wiem, czy pacjentka jest zdrowa, nawet nie wiem, czy ja jestem zdrowa". Oto wpis pani Renaty Piżanowskiej, po którym decyzją dyrektora została zwolniona z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.

Przez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karęPrzez epidemię wiele nadleśnictw ogłosiło zakaz wstępu do lasu. Jeśli do niego wejdziesz, zapłacisz sporą karęCzytaj dalej

Położna: mogłam zostać przez niego zakażona

Dyrektor placówki, radny Prawa i Sprawiedliwości, Marek Wierzba postanowił zwolnić kobietę z pracy. Położna zapowiada jednak odwołanie się do Sądu Pracy. "Nie skłamałam, bo tego sprzętu faktycznie brakuje. Mamy pandemię, a tymczasem dyrekcja zwalnia pracowników służby zdrowia", przekazała "Gazecie Krakowskiej".

Wywiadu dziennikowi udzielił również dyr. Wierzba, w którym tak argumentował swoją decyzję: "Decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym Pani Renaty Piżanowskiej podjąłem po opublikowaniu przez nią swojego wpisu na profilu na Facebook. Żyjemy w okresie ogłoszonego stanu epidemii – od każdego z nas zależy, jak przetrwamy ten okres. Od wykwalifikowanego personelu medycznego, pracowników szpitala mamy prawo wymagać więcej niż od zwykłych ludzi. Odpowiedzialności, rzetelności i prawdziwego przekazywania informacji. Tymczasem post tej Pani był sianiem paniki wśród ludzi, co w obecnej sytuacji może mieć opłakane skutki. Przekazywanie nieprawdziwych informacji w przestrzeni publicznej może mieć dramatyczne skutki".

DZISIAJ GRZEJE: 1. 58-latek uciekł z kwarantanny. Policjanci po kilku godzinach znaleźli go w strasznym stanie, zadziwiająca historia
2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy

Co ciekawe, dyrektor szpitala w Nowym Targu, który tak chętnie mówi o odpowiedzialności pracowników służby zdrowia, sam mógł złamać zasady kwarantanny. Radny PiS miał bowiem kontakt z zakażonym posłem Solidarnej Polski Edwardem Siarką, wobec czego przebywa obecnie na kwarantannie domowej. – Tymczasem zaprosił mnie na rozmowę, sam chodził do pracy. Jeśli okaże się, że jest on chory, może okazać się, że i ja przez niego zostałam zakażona – przekazała "Gazecie Krakowskiej" zwolniona położna. I dodaje: – Jeśli okażę się, że jestem chora, wówczas pozwę dyrektora o celowe narażenie mnie na utratę zdrowia i życia.

Dyrektor Wierzba tłumaczy się, twierdząc: "Umowę o pracę rozwiązałem z Panią Piżanowską zanim powziąłem wiedzę, że poseł Siarka może mieć koronawirusa. Na kwarantannie znalazłem się w niedzielę rano i wtedy dowiedziałem się o całej sytuacji".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Wielkanoc bez tradycyjnego produktu przez wirusa? Ceny pójdą w górę, niespodziewane komplikacje
  4. Ale wstyd, seryjny złodziej papieru toaletowego w rękach policji. Ręce opadają na wieść, co wyprawiał
  5. Dramatyczna relacja lekarza z Włoch. Brakuje sprzętu, medycy muszą wybierać, kogo ratować
  6. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna

Źródło: Gazeta Krakowska